Page 1 of 1
bytte låssylinder i bakdør t4
Posted: 08 Nov 2007, 16:50
by highliner480
hvordan er det å bytte låssylinder i bakluken på en t4? det er vel mulig å omkode en sylinder slik at jeg kan bruke de ordinære nøklene?
Samtidig: er det mye arbeid å sette inn sentrallås i en transporter t4?
Posted: 08 Nov 2007, 16:56
by Indian
Ingen problem med å kode om låsesylinder. Møller eller hvilken som helst låsesmed har delene.
Posted: 08 Nov 2007, 17:32
by jokr
Fullt mulig.
Har du i overkant mange tomler kan du til og med få det gjort for en rimelig penge:
http://www.vwbus.no/forum/viewtopic.php?t=4450
Posted: 08 Nov 2007, 17:41
by highliner480
lover jo meget bra.....
Men over til mitt andre spørsmål: Montere sentrallås i transporter???? er det klart ledningsnett eller må jeg legge allt opp nytt? OG krever dette andre mekanismer i dører? Ønske om sentrallås på 2 fordører, sidedør og bakluke.
Posted: 08 Nov 2007, 18:23
by TheScirocco
Ingen problem å ettermontere... (Nesten)
Har begynt på dette selv. Dørene foran er plankekjøring. På skyvedøren må du ha en kontaktbryter. Hvordan den skal monteres bak har jeg ikke funnet ut av enda
Jeg har heller ikke montert på skyvedøra enda. Rett og slett fordi jeg ikke har hatt tid til å montere kontaktbryter og jeg er litt usikker på hvordan jeg får løs dekslet på døra
Var ikke noe ledningsnett i min bil. Jeg måtte også kjøpe disse gummirørene som ledingene ligger i mellom døra og bilen slik at ikke ledningene kommer i klem og blir slitt av!
Posted: 08 Nov 2007, 20:10
by Der Postmeister
Har måtte forandre prisen. Dyre deler...
Kan iallefall programmere opp T3 og T4. T2 kan delvis og ordnes, men jeg klarer ikke skaffe låseplatesett da dette har gått ut.
Vær klar over at T4 baklukelås dessværre har en tendens til å bli en eneste stor klomp av irr og dritt, slik at eneste redning er ny sylinder. Har akkurat reddet min fars lukelås og det tok meg en kveld bare på denne...