Page 1 of 1

98 carvelle skjematikken på det elektroniske

Posted: 07 Mar 2008, 11:36
by Thomas Gudmestad
Hei!

Er det noen som har skjematikken på det elektroniske til Caravelle 1998?

Håper på god respons.

Posted: 07 Mar 2008, 12:41
by huldra66
Har noe sjema som kansje kan hjelpe deg.
Send mail adressen så skal jeg sende da jeg ikke aner hvordan jeg skal legge det til her det er en PDF fil.

På side 9 og 10 er det ett grov sjema kabling til instrument og giver til spedometer G22 – Geber für Geschwindigkeitsmesser (Hallgeber,
am Getriebe)= Giver for speedometers (resounding giver, at the transmission) kabel til denne er merket svart/blå og kvit/blå.

I forbindelse med denne er det og punkt 18 – Massepunkt, am Motor links

I tillegg ser det ut som om sikring S15 10A leverer spenning til dette

Som jeg sa tidligere så hadde jeg samme symptom med kabel til giver frakoblet så det kan være en plass og starte. sjekk sikring først

Hilsen
Terje

Posted: 07 Mar 2008, 15:34
by Thomas Gudmestad
Hei!

Flott. Min mailadresse er thomas.gudmestad@getmail.no
Du nevner at plugg til giver på instrumentpanelet kan være av. Hvilken plugg er det? Kanskje giveren i girkassa ble ødelagt når jeg koblet på steroen? Og en siste ting Terje. Hadde du akkurat samme problem med tankmåleren også? Sank den når du gasset på? Har tankmåleren noe med giveren å gjøre på girkassa?
Takk for flotte tips.

Posted: 07 Mar 2008, 16:17
by Peter
Hei
Kan du sender også til meg ? mar-lin@online.no
Hilsen Peter