Page 1 of 1

Sikring NR 15.

Posted: 24 Oct 2008, 21:47
by jakob
God kveld!

Var på en liten kjøretur med min 1996 2,4D. Stoppet den og da jeg skulle starte den etter 5 min så ville den ikke starte.
Fant ut at det var sikring nr 15 som er motor elektronikk som popper hele tiden. Og bilen vil heller ikke starte på trill.

ER det noen som har noe gode ideer til hva dette kan være.

På forhånd takk! :cry:

Posted: 25 Oct 2008, 00:12
by Rikskringkastingen
Denne sikringen leverer strøm til et varmeelement på veivhusventilasjonsslangen. Sjekk for kortslutning i ledningene til dette. Du finner varmeelementet i nærheten av toppdekselet, på venstre side av motoren.

Posted: 25 Oct 2008, 00:20
by jakob
Takker for svar, sjekket denne og flere ledninger og det ser ut som det er den som går inn til diesel pumpa. Men den til varmeelementet til veivhusventilasjonen var heller ikke bra. Har en liten jobb å gjøre med å isolere opp igjen noen ledninger her og der.

:D

Posted: 25 Oct 2008, 08:10
by Rudeboy
Jeg har et forslag til løsning her, Jakob !

La kona og alle de terroristene dere har, rett og slett overta 2.4'ern så sitter du uten problemer i VR6'ern mens de kan slite med dette :wink:

Neppe særlig populært men sånt går over :D

mvh,
Yngve S

Posted: 25 Oct 2008, 10:02
by jakob
Har prøvd å få henne til å kjøre 2,4, men etter at det som skjedde i går sp er vel ikke det aktuelt.
Så jeg får skli i 2,4 og beholde førerkortet litt lenger.

God helg!