Page 1 of 1

Omreg av lang T4 til personbil

Posted: 31 Oct 2008, 15:25
by until
Hei folkens,
jeg har søkt i trådene og ikke funnet heelt relevant info.
Jeg ønsker å omregistrere Caravellen min til personbil.
Dette er jo egentlig en smal sak, rent gebyrmessig. Men teknisk trenger jeg litt info fra dere: Jeg ønsker å installere 4 enkeltseter (et i hvert "hjørne") slik at jeg får en seksseter. Da får de to ungene mine mulighet for å ta med seg en venn hver på tur(mindre krangling),
og da slipper jeg å ta med svigermor 8) . En annen fordel er også at jeg får åpen midtgang, og slipper å ta ut seter/sofa bare for å kunne frakte lange store ting. Spørsmålet er om det finnes fester for denne løsningen? Er det noen som vet?

Posted: 31 Oct 2008, 15:55
by solrikioo
Sier som jeg har sagt før. :D

Finn setene du ønsker å bruke. Borr hull i gulvet. Brukt store bolter, muttere og ikke minst stooore skiver og skru det fast. Sørg for belter. Disse kan feks. festes i c og d-stolpen. og så fester du beltesaken på stolfestet.

Om det finnes noe ferdig oppsett aner jeg ikke. Men det er jo ikke alltid vits i å gjøre ting vanskeligere enn det det er. :D

Posted: 31 Oct 2008, 16:52
by VWegard
Disse har stoler med integrerte seler. Enkelt å montere disse.
http://www.suveren.no/biltilbehor%20Safesit.htm