Page 1 of 1
Soting/mørk bakrute
Posted: 30 Aug 2010, 12:35
by Toffee
Hei! Er første posten eg legger ut men har lest endel her
Har 08 Caravelle og ønsker sota/mørk bakrute då siderutene er mørke,noke tips på kva som er enkelt.. kan film brukast pga varmetråder?
Re: Soting/mørk bakrute
Posted: 30 Aug 2010, 14:05
by Der Postmeister
ja, men bruk film av god kvalitet. Biltema er mao utelukket. Cd cardic like så.
Pga kuvinga på selve glasset hadde jeg satt bort dette til en glassmester eller et profft sotefirma. Jeg har prøvd å sote dobbeltkuva bakrute på T4 og det ble ikke vellykket. Det er ikke enkelt når filmen skal bue begge veger. Dette bør ikke koste skjorta, sjøl utført hos proffer.
Re: Soting/mørk bakrute
Posted: 30 Aug 2010, 15:22
by Tom Bringsvor
Frontruteskiftefirmaer, mange av disse gjør dette, koster 1000...1500,- for bakruta.
eller 1000,- pr rute om det er flere.
Re: Soting/mørk bakrute
Posted: 30 Aug 2010, 16:23
by Toffee
Hei og takk for svar.
Då satser eg på profesjonelle so det blir fint.
Re: Soting/mørk bakrute
Posted: 30 Aug 2010, 22:14
by Tom Bringsvor
Man bør ha en profesjonell person og film med varmluftpistol for å krympe vekk kuvingsproblemet.
Innmari vanskelig å pakke inn en fotball, pent.
Re: Soting/mørk bakrute
Posted: 14 Sep 2010, 22:50
by Morty
Anbefaler på det sterkeste å sette bort soting til proffe. Forskjellen på speedshop-film og profffilm er enorm! Du kommer ikke til å angre! =D
Fikk akkurat pris på profftoning av begge framre ruter til Graneggen glass i Trondheim. Han skulle ta jobben for 1500,- Så da vet du hvor i landet det ligger. =)
Re: Soting/mørk bakrute
Posted: 19 Sep 2010, 20:52
by Toffee
har fått tilbud fra firma på legging av film på bakrute, 1800,-kr inkl mva og garanti. Det er no ok pris det
