Page 1 of 1

Sentrallås slutta å virke... 2010 Transporter

Posted: 04 Feb 2013, 13:08
by 2cent
Helt plutselig slutta sentrallåsen å virke... :shock:

Blinker i nøkkelen når jeg prøver å fjernlåse, hører også at det smeller i rele under panser/dashbord? Men vil ikke låse.

Jeg klarer å låse opp men ikke igjen.. Lysa står på inni bilen og i instrumentbordet indikerer det at ei dør er åpen... (I know alle dørene er igjen..)

Noen som har vært borti dette? Kan det være så enkelt som å ta av plussledningen en stund? :mrgreen:

Takker for innspill.

2Cent

Re: Sentrallås slutta å virke... 2010 Transporter

Posted: 04 Feb 2013, 13:42
by mr.bin
regner med at du har feil med en dørbryter,
derfor står taklyset på å bilen låser ikke da.

Sentrallås slutta å virke... 2010 Transporter

Posted: 04 Feb 2013, 17:50
by Neergård
Er nok trolig låsekasse da ja. Førerdør kanskje, ettersom man ikke får låst bilen med den døra åpen...


Mvh Frode.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Sentrallås slutta å virke... 2010 Transporter

Posted: 04 Feb 2013, 18:12
by 2cent
Skal forske litt mer imorra, nesten så en kan bli litt skeptisk.. Defekte låskasser og trøstelager/svinghjul på en 2010 mod med mindre enn 50000 på telleren..

Takk for innspill :-)

2cent

Re: Sentrallås slutta å virke... 2010 Transporter

Posted: 04 Feb 2013, 23:42
by Neergård
Men da har du vel garanti/reklamasjonsrett?

Re: Sentrallås slutta å virke... 2010 Transporter

Posted: 05 Feb 2013, 14:34
by 2cent
OG tråden fullt hus med Bingo går til Neergård!! :mrgreen:

Bilen står nå hos Møller med konstatert defekt låskasse førerdør 8)

Garantisak men dog.. Synes egentlig ikke sånt burde skje med en så ny bil.. Arrester meg hvis jeg er for kravstor men...

De skulle også sjekke ulyden i girkassa når den var først inne.

De må jeg innrømme Møller har så langt utført en upåklagelig kundebehandling! (selv om bilen ikke er kjøpt hos denne forhandleren)

2Cent

Sentrallås slutta å virke... 2010 Transporter

Posted: 05 Feb 2013, 14:40
by Neergård
Godt å høre ting blir tatt tak i!
Når det gjelder feilstatistikk har TÜV kommet med oversikt over biler i transporterklassen, samt caddyklassen, og VW troner på topp i begge med minst antall feil på bilene.
Men ja, en ny bil forventes vel av oss alle å være feilfri, er vel derfor det kjøpes ny bil? Jeg vet egentlig ikke, da min nyeste er 12 år gammel :-p


Mvh Frode.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Sentrallås slutta å virke... 2010 Transporter

Posted: 05 Feb 2013, 14:56
by 2cent
Som skrevet... Upåklagelig service!

Hva kvalitet angår.. Jeg mener uavhengig av merke at hvis en produsent av en kapital gjenstand som en bil er, burde hvis det oppdages gjentagende feil tas tak i og ordnes opp i fra produsentens side. Seff ting kan dukke opp og så at dem kaller de bilene det gjelder inn til kontroll og evt. rep. Men for oss som liker VW kan vi jo bare referere til for eks. dørhåndtak på Golf 3... gjentagende problem om og om igjen.. En kan vel nesten si at det kun var T4 som hadde brukendes håndtak som var levert av VW på nittitallet..

Jeg tror at den produsenten som hadde tatt kosten med å luke vekk slike feil etterhvert istedenfor bare å gi fa.. ville scoret desidert høyest på alle tester slik som driftssikkerthet og kundetilfredshet.

Forresten jeg slår deg Neergård.. Min nyeste bil er 13 år! Denne T5én er min svigerfars... :mrgreen:

OG han er kjempefornøyd med T5 :D

2Cent

Re: Sentrallås slutta å virke... 2010 Transporter

Posted: 06 Feb 2013, 22:23
by 2cent
Da var låskassen bytta og alt ok!

Forresten så er det bestilt tid til svinghjul skifte også! Ble konstatert defekt idag.

Igjen må si servicen til Møller har imponert!


2Cent

Sentrallås slutta å virke... 2010 Transporter

Posted: 07 Feb 2013, 00:54
by Neergård
Så godt å høre du og bilen blir tatt hånd om :-D


Mvh Frode.

Sent from my iPhone using Tapatalk