Page 1 of 1

Felg "Circle Black 17toms

Posted: 16 Jun 2016, 12:37
by Rudeboy
Heia, ja.

Ser at britene er harde på å bruke New Beetle-felene Circle Black (og Chrome Black) som følger emd nybobla, noen som veit hvordan de felgene er mtp vektklassifisering - kan den bære 2.4tonn moro i en T4b-versjon ?

Jeg fant ut vha googlesøk at det er ikke så mange mud Terrains der ute i 215/55R17 men det får stå sin prøve om jeg skulle gå for sånne svarte nyboblefelger. Det får bli kontinentale langturdekk istedet.

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 16 Jun 2016, 15:37
by Der Postmeister
Ifra Beetle mener du? New Beetle hadde nok ikke disse. Derimot andre gøye retrolookfelger.

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 07:59
by Rudeboy
Uhm... neivel :wink:

https://www.google.no/search?q=vw+new+b ... YeS2a3M%3A

Disse alufelgene. Fra utstyrslista til 2016modellen av New Beetle.

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 10:10
by Der Postmeister
New Beetle og Beetle, Yngve. To forskjellige biler.

New Beetle 97-11
Beetle 11-xx

Produksjonsår, ikke modellår!

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 10:43
by Rudeboy
Da har Volkswagen bytta navn på spade igjen, laget hjulet med annen form enn sirkulært...

Beetle var inntil du skreiv det der den bobla som ellers gikk for "type 1" :roll:

Uproffe, ærem. Men takk, da veit jeg at vi har altså da med å gjøre ei Beetle II.

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 11:42
by Der Postmeister
Nope. Bare Beetle for å gjøre sakene enklere. Men det som er viktig for deg er at New Beetle og Beetle har nok forskjellige boltsirkler. Derfor viktig at du ikke blander de.

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 11:49
by Der Postmeister
Åsså er det nå en gang slik at her i Norge så er det kun noen snodige få som kaller bobla for Beetle. Det er ellers kun i engelskspråklige land det skjer. Og vi er nok flinke i engelsk, men ikke engelskspråklige pr definisjon.

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 12:00
by Rudeboy
Nja, hva vi her hjemme kaller ting for pleier jeg ikke å henge meg mye opp i. Men historikken til VW er litt sånn "hva er det de driver med", se på Multivan vs Multivan II som er tredjeutgaven av Multivan som et klasseeksempel.

anyroads, ettersom Black Circle fra nybobla har vært avbildet på dusinvis T4 så vil jeg tro boltsirkel er god nok også for en 2000-mod CC syncro :wink:

Se for øvrig første innlegg.

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 12:34
by Der Postmeister
Nå er jeg litt usikker på hva du sikter til, men tolket det dithen at du blander multi fra både 3. Og 4. Generasjon i ei suppe. Noe som selvfølgelig blir feil da det må sees innad i hver generasjon for seg sjøl.

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 12:38
by Rudeboy
Bra, da er vi enig - Multivan II var godt mulig andregenerasjons T4a sin Multivan men den ble aldri andre generasjon Multivan :lol:

Så. Hvor mye bærer felgene ?

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 13:12
by Der Postmeister
Den faciten har Møller hvis de gidder hjelpe deg der.

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 13:42
by Der Postmeister
Er de stål? Isåfall tåler de nok.

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 15:06
by Rudeboy
Alu, som før nevnt :wink:

Hører med dem om mandan. Nå er det helg og Stena-"cruise" med jentungen - med tanke på presentasjonen av forsvarets langtidsplan :

Klar dere sjøl 8)

Re: Felg "Circle Black 17toms

Posted: 17 Jun 2016, 16:36
by Der Postmeister
Med dagens politisituasjon her oppe: Det har vi gjort leeeeeenge. ;)