Page 1 of 1
rele
Posted: 08 Sep 2016, 23:32
by zzhorty

Når jeg slår på tenningen så lyser halvlys noen ganger, og de gangene halvlys ikke lyser ved startså virker ikke kjørelys, vindusvisker og kupévifte! Klikker i et rele ved rattet! Noen som vet noe om dette? finn arne
Re: rele
Posted: 09 Sep 2016, 15:12
by Runewilliam_Mercury1952
Tenningslåsbryteren. Prøv å lirke litt på nøkkelen neste gang dette skjer.
Kjøp en ny tenningslåsbryter og skift den selv.
Må skru av nedre rattstammedeksel, ta av kontakten og skru løs skruen som fester delen. Jeg har brukt en rett skrutrekker som jeg har slipt rund i enden, da det er en stjerneskrue og du må holde skrutrekkeren veldig på skrå for å komme til.
Sent fra min S50 via Tapatalk
Re: rele
Posted: 09 Sep 2016, 15:33
by oddvarr
Støtter ovenstående taler.
Vil i tillegg anbefale å kjøpe ny, ikke brukt, samt originaldel hos Møller. Koster ikke mye dette.
Du kan og se på denne linken om hvordan du skifter.
http://t4-wiki.de/wiki/Schalter_D_(Z%C3 ... sschalter)
Re: rele
Posted: 09 Sep 2016, 23:03
by zzhorty

Dee var gode nyheter. Ble veldig glad for disse svarene. Setter igang så snart tiden strekker til!! yippie!!
Re: rele
Posted: 20 Sep 2016, 11:32
by zzhorty
Hei Har en dør som ikke er god, låsen slår av og på når håndtaket brukes, tips! beste hilsen finn arne
Re: rele
Posted: 22 Sep 2016, 11:43
by zzhorty
Hei Har en dør som ikke er god, låsen slår av og på når håndtaket brukes, tips! beste hilsen finn arne
Re: rele
Posted: 22 Sep 2016, 12:11
by Der Postmeister
Les litt i T4 forumet så finner du lett masse dørlåsproblematikk. Sjelden lurt å fortsette med nytt tema på annet tema. Det fanger ikke folk opp.

Re: rele
Posted: 25 Sep 2016, 14:41
by zzhorty
Takk så mye, lærer så lenge man vil!! beste hilsen finn arne