Page 1 of 1

Erstatning for Philips batterilader i T4 California

Posted: 22 Feb 2017, 18:05
by Pølsetyskeren
For de som sitter med en lader som har gått opp i royk, på nettsiden Fraron.de finnes det en batterilader som er en fullverdig erstatning til originalladeren. Laderen koster 199€, 20Ampere ladestrøm (originalen bare 10), innebygd vifte og "kommuniserer" med sentralenheten i taket foran. Det eneste som må lages er et nytt festebrakett. Resten skal være "plug and play".

Re: Erstatning for Philips batterilader i T4 California

Posted: 23 Feb 2017, 06:51
by Rudeboy
Bra tips, en brakett lages jo kjapt - synd for meg at jeg har kun ett komponent igjen å skifte på kretskortet i originalladeren 8)

Skulle kanskje dreie seg om denne, trur jeg kjøpte den til €149 i sin tid :roll: Ble nevnt.

https://www.fraron.de/batterieladegerae ... -85859176/

Re: Erstatning for Philips batterilader i T4 California

Posted: 23 Feb 2017, 15:43
by Pølsetyskeren
Ja, det er akkurat den jeg mener. Men selv for 199€ får du kjøpt to i forhold hva "originalen" koster. Prisen til "originalen" er mer enn stiv. Ut fra kundeanmeldelser på nettsida og erfaringer på Tyske Busforumet (TXboard) funker den vel bra. Jeg har en liggendes selv her hjemme, i tilfelle at våres lader går opp i røyk.

Re: Erstatning for Philips batterilader i T4 California

Posted: 24 Feb 2017, 08:31
by Rudeboy
-NOK 6k hos tyske forhandlere, så jeg engang. Det vil si da jeg begynte lete så jeg €480,- men droppa det siden det jo bare var (synlig) tre kretserpå kretskortet som hadde blåst hos meg.

Phillips Norge er skikkelig på for å finne ut av hva dette er for en del, skal løfte opp bildematerialet jeg har av denne dingsen og la den unge medarbeideren deres grave fram tilsvarende komponent - tenkte bestille opp fem av den (det er felre av oss som har fått dævelskapen ødelagt...) og så kunne fikse for andre etterpå.

Mener jeg engang spurte Møller hva de skulle ha, men policyen deres tilsier vel at da skulle jeg ut med tre-fire statsbudsjett før jeg kunne slå kloa i der ladegerät 8)
Med ett komponent i minus, droppa jeg altså dem.