Page 1 of 1
Oppusset bil.
Posted: 03 Jan 2018, 11:21
by Indian
Re: Oppusset bil.
Posted: 03 Jan 2018, 11:37
by Rudeboy
-Tøft. Du får si hvordan detta går, om antirust- & lakeringsjobb er god osv. når det har gått en tre til fem års tid.
Har nok av punkt rundt frontruta som må tas når frontruta skal byttes i en ideell verden før PKK til sommeren. Må bare vinne tre-fire statsbudsjett på Lottoen først

Oppusset bil.
Posted: 03 Jan 2018, 11:42
by Indian
Gamle bodyshot ble slipt bort fra kanalene og ny bodyshot lagt på. Ingenting å utsette på jobben som ble gjort. Jeg var innom flere ganger under arbeidet. Jeg betalte 1000 euro.

Re: Oppusset bil.
Posted: 03 Jan 2018, 13:38
by Der Postmeister
Men ta av baklampe og emblem for å gjøre det ordentlig da?
Re: Oppusset bil.
Posted: 03 Jan 2018, 13:41
by Indian
Der Postmeister wrote:Men ta av baklampe og emblem for å gjøre det ordentlig da?
Han tok ikke av baklampa da han la på den svarte grunningen. De ble tatt av før lakkering.
Re: Oppusset bil.
Posted: 20 Jan 2018, 14:12
by Harald
Du fikk tatt ruteramma ja.. ikke dumt i det hele tatt.. Jeg vil ikke si hvor mye tid jeg har brukt på å stå der med roterende stålbørste og rustsyre. Nå ligger det flere lag 2k epoxy. Jeg kommer ikke til å sette inn rutelist igjen. Jeg kommer til å fylle med sort, UV-bestandig Sikaflex og glatte over med glattemittel. Dermed vil jeg unngå å få vanninntrengning i bilen igjen selv hvis rusten blomstrer under rutelimet igjen på enkelte utsatte plasser.