Page 1 of 1

Smeller i dumper.

Posted: 14 Apr 2018, 21:20
by Havkol
Har en vw t4 2,4d 1995 mod. Kjøpte den for ikke så lenge siden. Bra bil, men det smeller noe så j... når den treffer humper og småe hull i veien. Verste jeg har opplevd.
Det er byttet fjører og dempere bak og dempere foran før jeg kjøpte den.
Kan det være demperne foran som er problemet?

Re: Smeller i dumper.

Posted: 14 Apr 2018, 23:53
by Der Postmeister
Nedre bærekuler mest sannsynlig. Kan og være øvre. Kan i værste fall og være foringer, men mest tru på nedre bærekule. Ligger en oversikt over feil og mangler på tips og triks

Re: Smeller i dumper.

Posted: 15 Apr 2018, 08:46
by 112wboxer
er bilen senket foran?

Re: Smeller i dumper.

Posted: 15 Apr 2018, 08:46
by 112wboxer
er bilen senket foran?

Re: Smeller i dumper.

Posted: 15 Apr 2018, 09:42
by Havkol
Ok takker for svar, skal se på bærekulene. Bilen er ikke senket foran.

Re: Smeller i dumper.

Posted: 30 Apr 2018, 15:07
by T4aWayOfLiving
Sjekk stab stag foringene også. Er de veldig dårlig blir d litt lyd også.. men enig d høres ut som kuler

Sent fra min PLK-L01 via Tapatalk

Re: Smeller i dumper.

Posted: 30 Apr 2018, 18:24
by Rudeboy
Sånn at det er nevnt (så Rune glemte nevne det) så er det en søkefunksjon på forumet. Ikke det at den er verdens beste men en kommer et stykke på vei, om ikke annet :wink:

Re: Smeller i dumper.

Posted: 01 May 2018, 00:10
by Harald
Rudeboy wrote:Sånn at det er nevnt (så Rune glemte nevne det) så er det en søkefunksjon på forumet. Ikke det at den er verdens beste men en kommer et stykke på vei, om ikke annet :wink:
Pro tip. Bruk Google! Klipp og lim dette inn i søkefeltet:

Code: Select all

ordene du søker etter site:vwbus.no/forum