Page 1 of 1

Vindusvisker sluttet brått å virke, rele?

Posted: 02 Feb 2019, 10:53
by lassemann
Hei!

Når kona i dag morges skulle avgårde på jobb kommer hun inn og forteller at vindusvisker har sluttet å virke. Mekanikk virker ok, sikring nr 5 er i orden. Er det slik at vi har med et rele og gjøre også (99), eller har dette bare med intervall å gjøre? Bilen det er snakk om er Multivan TDi 102, 2003 mod.

Mvh

Re: Vindusvisker sluttet brått å virke, rele?

Posted: 02 Feb 2019, 14:40
by Indian
Det kan være hendelen. Det skal være en ledning som er plugget inn på toppen av releet.

Re: Vindusvisker sluttet brått å virke, rele?

Posted: 02 Feb 2019, 17:25
by Der Postmeister
Mekanismen er ok altså? De pleier sette seg i akselen. Og det hender det er brudd i kabel i gummitullen mellom tak og luke.

Re: Vindusvisker sluttet brått å virke, rele?

Posted: 02 Feb 2019, 17:38
by lassemann
Beklager litt uklart fra meg. Det er i frontruta viskerne ikke går.. Har ikke fått sjekket bryter i ratt ennå.. Men denne er også et problem skjønner jeg.

Re: Vindusvisker sluttet brått å virke, rele?

Posted: 02 Feb 2019, 20:36
by Indian
Lån et rele og feilsøk.

Re: Vindusvisker sluttet brått å virke, rele?

Posted: 13 Feb 2019, 10:02
by lassemann
Det var et jordingsproblem i motoren som var årsaken. Synes løsningen til VW var svak her. Jeg jordet motor direkte til chassis og jeg har aldri hatt bedre viskere på bilen. Motor ble sterkere og jevnere enn hva jeg kan huske det har vært før.