Page 1 of 1
Topplokk jobb
Posted: 18 Aug 2006, 17:12
by Diabloto
Hei
Har da funnet ut at den som skulle selge meg aaz motoren så bort i fra forskuddet han hadde fått av meg, og solgt motoren til en annen(mennesker er til å stole på), etter å ikke ha tatt mobilen i over 1 uke.
Men, har funnet nytt objekt men topplokket er ødelagt. Er det mulig å bruke topplokket fra jx på aaz?(Det skal jo være et nesten nytt topplokk på jx motoren jeg har i bilen)
mvh.
hans Chr Gulsvik
Posted: 18 Aug 2006, 17:15
by Diabloto
Forresten, trenger oversettning fra svensk.
Kolv, er det stempel?
Posted: 18 Aug 2006, 17:25
by Rapidspeed
Diabloto wrote:Forresten, trenger oversettning fra svensk.
Kolv, er det stempel?
er nok stempel ja..
Posted: 18 Aug 2006, 19:47
by Ørjan
kolv er stempel!!
hvem snakker vi om. så ikke andre går i samme fella
Posted: 18 Aug 2006, 20:20
by steinn
Ørjan wrote:kolv er stempel!!
hvem snakker vi om. så ikke andre går i samme fella
Riktig.
Hvem er det som har snytt deg?
hmmz
Posted: 19 Aug 2006, 16:38
by Diabloto
Det var en trønderlagsfyr som lovte meg motoren. Jeg betalte et forskudd så skulle han få sendt motoren. Så fikk jeg ikke tak i han i 3uker. Plutselig så var forskuddet tilbake på kontoen, og på annonsen hans på finn så var motoren plutselig solgt. Hadde egentlig litt dårlig tid med dette prosjektet men nå har tiden sprukket uansett så nå er jeg litt føcka.
Har funnet noen motorer i sverige men har en med ødelagt topplokk, Er det mulig å bruke topplokket fra en jx motor på en aaz motor innstallasjon?
Motor nr.2 er et stempel(kolv) brent, er det bare å bytte stempel med et nytt et eller må blokka repareres osv?
Posted: 19 Aug 2006, 16:49
by Ørjan
stikk på høggeren
du kan bli overrasket over hva du finner
Posted: 19 Aug 2006, 16:59
by narle
Har en del deler til 1,9tdk.Stempler har jeg flere av til overs,topplokk har jeg kanskje,men de må overhales.En ny topp fra motorspeed/service(?)koster kanskje ikke allverden heller.
Posted: 20 Aug 2006, 07:32
by dokajønne
Er det mulig å bruke topplokket fra jx på aaz
Du kan ikke bruge en JX top da den har mekaniske ventilløftere. Jeg kører AAZ med en top fra en 1,6td golf med hydrauliske ventilløftere det går rigtigt godt

.
Jeg har hørt at det kan lade sig gøre at køre med en JX top, men så skal man have en pakning til en JX og man skal proppe oliehullet til ventilløfterne på blokken til, meeeen godt er det ikke
Posted: 20 Aug 2006, 11:29
by dokajønne
Øhbø
Nu er jeg ikke så fantastisk til norsk, topplokk er det ikke Hele den øverste del af motoren, hvor ventiler, dyser og gløderør mm sidder på? (Det der på dansk heder topstykke?), eller er det den aksel der sidder og trykker på ventilløfterne? (da: knastaksel)
Min aaz ser således ud fra toppen:
Ventildæksel: JX
Knastaksel: JX
Topstykke: Golf 1,6TD (motorkode JR tror jeg)
Motorblok AAZ 1,9TD
Krumtap: 1,9 TDI (Motorkode ABL tror jeg)
Og den kører fantastico!
Posted: 07 Sep 2006, 21:35
by Diabloto
Da har jeg funnet et nytt motor objekt etter å ha blitt lurt av en trønder(en annen post). Her følger noen spørsmål:
- Komplett motor med litt ekstra gått 110 000prøve å prute den til 8k, bra deal?
- En motor som har gått 110 000 burde vel være fullt oppegående og uten noe ummidelbar behov for renovering eller hva?
- Golf motor passer vel? (Har allerede handlet bunnpanne fra jx)
- Er det realistisk å få denne motoren inn i kupeen til en Suzuki Grand Vitara? ny type?(åpning er ca, 120cmx90cm bred)
- Hvor tung er en tdk motor?
Mvh.
Hans Chr Gulsvik