Page 1 of 1

Vakuumpumpe og kaldstart spørsmål.

Posted: 18 Jan 2007, 17:59
by årnes
veit jeg maser utrolig for tia, men hold ut er dere snille.
tikk i ti takk og tikk med mer takk, det er lyden i motoren, minner om ventilflyt på en opel med nedslitt kam. men om jeg pumper litt på bremsen blir lyden borte.
søkte lit rundt her inne og fant flere med slike symptomer og de mente det da var vacumpompa, er det mye jobb og bytte eller er det grei formidags sysel?
hva koster en slik pumpe?

litt fusking som blir borte om jeg drarkaldstarten litt ut, diselpumpa som må stilles leser jeg her, men frem til det blir gjort, er det da greitog kjøre med kaldstarteren litt ute? skader det motoren?

Posted: 18 Jan 2007, 18:12
by Der Postmeister
Grei jobb å bytte, bare drei motoren slik at ikke pinnen ifra kammen står i press mot pumpa. Lettere å løsne den da. Husk på at pinnen detter ut av seg selv når du fjerne pumpa.
Bytte pinne samtidig med pumpa, som forøvrig koster skjorta i Norge...

Skader ikke noe med å kjøre med spakan ute. Du forandrer bare litt på innsprøytningstidspunktet. Når alt var nytt, gikk denne spaken sakte inn av seg selv. :wink:


Og du må vippe frem fronten for å komme til!

Posted: 18 Jan 2007, 18:36
by årnes
thanks!
spaken min går også inn av seg selv, lit iriterende og holde den ca en finger bredde ut, så nå ska jeg ut og lage en pinne som passer akurat der.

"vippe fronten" det var en ny setning når jeg hører om disse bilene? har kjørt lastebil i mange år og vippet noen fronter(kjøre hus), men aldri hørt at det går og gjøre motortilgangen på tyskerbodil lettere ved og vippe fronten frem.
forklar er du snill

og hva er prisen på en sjorte i norge får tiden? hvilket land har de billigere sjorter i?

Posted: 18 Jan 2007, 18:55
by Der Postmeister
Nå må det jo sies at Dressmann har føkka opp dette begrepet, men du beveger deg rundt 2k mener jeg å huske.

Tyskland, Das Vaterland, har det du trenger til en penere pris.

Posted: 11 Apr 2007, 22:33
by Andyboy
3700.- hos mekonomen om dagen... to forskjellige typer, ene kostet over 5 laken. lever lett med litt klakking da..