Page 1 of 1
lufting av T4?
Posted: 28 Jan 2010, 00:35
by chr18
Noen hyer som kan forklare hvordan man lufter en T4 93mod 2,4D aab? Tenker bytte kjølevæske og termostat i morra, fint med tips om hvor mye kjølevæske som går på også.
Re: lufting av T4?
Posted: 28 Jan 2010, 00:52
by oddvarr
Hvordan kan jeg ikke si noe om.
Autodata sier den skal ha 9 liter kjøleveske, så da stemmer sikkert det.
Re: lufting av T4?
Posted: 28 Jan 2010, 07:03
by storbonden
På min er det en liten lufteskrue på en avslangene som går inn til varmeapperatet ved torpedoveggen. skru ut den og fyll sakte på til det kommer ut der.
Re: lufting av T4?
Posted: 28 Jan 2010, 09:24
by jokr
Hei.
Her er en beskrivelse på tysk som er kvernet gjennom google translate:
http://translate.google.com/translate?j ... l=de&tl=no
Her kan du få tips sammen med en god latter

Re: lufting av T4?
Posted: 28 Jan 2010, 09:33
by ksb
Hei Disse kan være litt leie og lufte.Det er en fordel og jekke bilen opp i fronten,dette kan være med på og gjøre luftinga enklere,Åpne opp lufteskruen som sitter på slangen inn på varmeapp fyll på væske i extanken til vannet kommer ut av lufteskruen .Sett på pluggen i slangen igjen når vannet renner javnt ut. Start bilen med varmapp på full varme og kjør bilen varm.Varmeapp vifta trenger ikke stå på.Etterhver skal det blåse varmt.Lykke til
