Page 1 of 1

Hvordan får man på plass sylindrene uten å splitte motoren??

Posted: 25 Mar 2005, 19:09
by 2fast4u
Demonterte toppen på venstre side i dag. Når jeg tok den av fulgte sylinderene med så er spørsmålet hvordan får man dem på plass igjen må man demontere hele motorn eller er det en fiks måte a få det sammen igjen på? :( :( Det er en 2,1 112hk

På på sylinderforing

Posted: 25 Mar 2005, 21:10
by siggur
Har gjort akkurat det samme. Sylindrene var rusta fast i toppen når jeg skulle ha av topplokket. Prøv å skjær ut bunnen av en blikkboks som du får rundt stempelet. Sett den rundt stempelet og strips fast boksen slik at den klemmer inn stempelfjærene. Så prøver du forsiktig å sette ned på sylinderen igjen. Etter hvert som du får sylinderen ned på stempelet skal blikkboksen gli nedover, og når sylinderen er forbi alle fjærene klipper du av stripset og blikkboksen og fisker det opp igjen med ei tang eller lignende. Klarte det hvertfall til slutt med hjelp jeg 8)

Posted: 27 Mar 2005, 13:38
by 2fast4u
noen flere forslag?????? :idea: :idea: :idea: :idea:

Posted: 27 Mar 2005, 22:06
by siggur
hadde ikke no tru på forslaget mitt nei... hehe

Posted: 28 Mar 2005, 00:45
by RZR-Jånni
Jeg brukte en modifisert stempelringklemme fra biltema/clas. Kuttet høyden på den. Klem den rundt stempelet som står montert. Tre sylinderen over og så over ringene. Når ringene er på plass, så løser du klemmen og trekker den opp over. Husk glidemiddel.