Page 1 of 1

Oppgradering av min transporter, trenger tips og inspirasjon

Posted: 19 Nov 2010, 16:35
by OleC
Har hatt en 98 modell transporter varebil i litt over 1,5 år nå. Er veldig fornøyd med den og den skal nå bli min dedikerte bruksbil både jobb og privat.

Har fått tak i kapteinstoler fra Caravelle som jeg skal sette inn. I tillegg tenkte jeg å bygge innredning bak i lasterommet.
Jeg jobber som snekker og skulle gjerne hatt litt inspirasjon til denne innredningen.
Vurderer også litt ekstra lys og bygge litt anlegg. Har nemlig endel liggende fra tidligere bilder.

Hva mener folket, er det penest med 2,3 eller 4 tusen metere? Hva med tåkelys i fangern?

Lurer også på om jeg skal modifisere skilleveggen. Hvordan er reglene her?

Re: Oppgradering av min transporter, trenger tips og inspirasjon

Posted: 19 Nov 2010, 17:09
by jo--and
Hei.
Min mening er 3 lykter, men det er jo i konflikt med hva en spesiell rase mennesker som ofte står langs veiene liker :( Tåkelys er gode ting. Ellers masse flott og gøy hos Koolart. :P Sikkert endel forskjellige meninger om dette, men dette var mine :D Lykke til.
Passe på! Dette forum kan være svæææært smittsomt :lol:

Re: Oppgradering av min transporter, trenger tips og inspirasjon

Posted: 20 Nov 2010, 00:28
by OleC
Takker for tips. Heller mot 3 jeg også, men må sjekke ut litt tror jeg :) Kanskje prøve både med 3 og 4.

Spent på om det er noen andre tømrere eller snekkere her som bruker bilen i jobb og har noen fine lasterom 8)

Re: Oppgradering av min transporter, trenger tips og inspirasjon

Posted: 20 Nov 2010, 03:28
by camperwizard
hei Ole.
modifisere skillevegg :shock:
hvis du ikke er spessielt avhengig av denne kan du gjøre akkurat hva du vil, med en bil som har passert 10 år. Selv har jeg en 99 mod Transporter som hadde skillevegg, og den endte sine dager slept etter bilen i 50km/h, og lempet i konteinern :mrgreen: deretter til biltilsynet og registrert om til hvite skilter og personbil, til en svimlende sum av kr 560,-

Re: Oppgradering av min transporter, trenger tips og inspirasjon

Posted: 20 Nov 2010, 12:10
by esol
OleC wrote:Takker for tips. Heller mot 3 jeg også, men må sjekke ut litt tror jeg :) Kanskje prøve både med 3 og 4.

Spent på om det er noen andre tømrere eller snekkere her som bruker bilen i jobb og har noen fine lasterom 8)
Gå for 4 du. Hadde det selv, 2 pencil i midten og to spredere ytterst.
Funker som bare det, bør sette eget rele til hovedlys også, ellers blir det mørkt når du dimmer ned.

Eller 2 pencil med 70 w xenon, holder bra det åsså.

Re: Oppgradering av min transporter, trenger tips og inspirasjon

Posted: 20 Nov 2010, 19:30
by stste
Legg asfaltmatter på alle hjulbuer og på alle store flater, som inni dører, taket, sidepanelene, litt i bakluka og litt på gulvet.
Det gjør underverker ift. Støy.
Demperplater i foam utenpå der igjen hjelper enda mer 8)