Page 1 of 1

Ladetrykksmåler +++

Posted: 05 Apr 2005, 22:18
by Livar
Er det noen som har erfarig med montering av ladetrykksmåler på T3 TD? De pleier vel bare å ha slange direkte til instrumentet, blir det problem med så langt strekk? Mye treghet i målingen eller noe?
Tenkte på en oljetrykksmåler også, men hvordan vil det bli når det er 2 brytere fra før? En ved oljefilteret og en i fremkant av motoren?
Etter diverse motorproblemer tnkte jeg at litt overvåking kunne være tingen, selv om det kanskje ser lit "overkill" ut med slike instrument på en sånn bil. Tenkte å klemme de opp på A-stolpen, noen som vet om en universalholder for 52mm instrument som passer på så smal stolpe som det vi har?

Posted: 05 Apr 2005, 22:53
by Bjørnar
tror ikke det er noe problem med lengden på slangen frem til instrumentet, da det ikke er rare mengden luft som skal til for å påvirke instrumentet.

Re: Ladetrykksmåler +++

Posted: 06 Apr 2005, 07:28
by Stein
Livar wrote:Tenkte å klemme de opp på A-stolpen, noen som vet om en universalholder for 52mm instrument som passer på så smal stolpe som det vi har?
CD cardic har det i sin nye katalog. Leveres for 1, 2 eller 3 instrumenter. Tenkte å se på det selv.

Stein