Page 1 of 1
skramling fra kløtsj
Posted: 29 May 2011, 18:36
by ronny.andersen
jeg har en skramlelyd fra kløtsjen når bilen går på tomgang, lyden blir borte når jeg tråkker inn kløtsjen. hva er galt da? klutsjen tar godt og slurer ikke.
mvh
Ronny
Re: skramling fra kløtsj
Posted: 29 May 2011, 19:05
by esol
Vil tippe på utløserlageret.
Re: skramling fra kløtsj
Posted: 29 May 2011, 21:56
by ronny.andersen
nei det tror ikke jeg, for da ville ulyden kommet når klutsjen var inne.
Re: skramling fra kløtsj
Posted: 30 May 2011, 19:36
by Digger
Har det samme på begge T4 innimellom. Ikke alltid.
Hadde dette også på en Mitsu L300. Fikk svar fra verksted at det var synkroniseringsringene i girkassen som laget lyden. Helt normalt og ufarlig var svaret jeg fikk.
Om det er det samme hos deg kan ikke jeg si.
Re: skramling fra kløtsj
Posted: 30 May 2011, 19:52
by Der Postmeister
Siden du ikke forteller hva slags T4 du har, så sier jeg svinghjul. Dobbeltmassesvinghjula ryker med ujevne mellomrom. De skrangler slik. Ikke alle T4 har dette, men alle de sene.
Re: skramling fra kløtsj
Posted: 16 Jun 2011, 22:03
by vwtrond
Har nettopp hatt en runde på dette.På min 2002 modell caravelle 2,5 tdi 102hk. Var slik lyd at eg var sikker på at det var utløyserlageret som var på grensa til å skjære seg. Fekk tak i clutchsett med utløyserlager og reiv ned kasse. Men utløserlager var ok og clutchen langt fra utslitt. Svinghjulet derimot var på en måte løsnet fra i opplagringa i senter slik at dei to delene av svinghjulet tok borti hverandre og lagde lyd. Kjøpte ny sats med svinghjul og clutch og mont nytt utløyserlager siden kassa først var nede. Samt skifta simmering bakkant veiv og inngående girkasse.
Må vel rekne med litt slikt på en bil som er passert 493000 km
