Page 1 of 1
Bunnplaten, antall skruer?
Posted: 19 Apr 2013, 16:28
by T3Baard
Hvor mange skruer er det til bunnplata, må nok skifte startmotor :/ men feilsøke først så da må jeg ha av den plata, slik jeg får sett på andre ting også!

Re: Bunnplaten, antall skruer?
Posted: 19 Apr 2013, 16:58
by Rudeboy
fireïsh, to på hver side.
Kan også være to i front men jeg har til gode se dem anvendt ettersom brukerterskelen går betraktelig opp når man fester dekselet der.
I tillegg er det to kroker bak motoren som gjør at dekselet kan "henge igjen" når du har løsna skruene og lagt det ned på bakken - dytt dekselet bakover og lirk armene krokene er festa på ned, så skal du få detta løst uten for mye svetting.
Re: Bunnplaten, antall skruer?
Posted: 19 Apr 2013, 17:30
by T3Baard
Takker for svar... ser ut til at jeg må ha bukker til å kjøre opp på!! men det får jeg lånt øyeblikkelig!!
Forresten så manglet jeg de 2 fremre skruene ja

Re: Bunnplaten, antall skruer?
Posted: 19 Apr 2013, 17:53
by Rudeboy
Skal da fint gå an å nå skruene langsetter dekselet fra hjulrommet, du bare vrir på rattet så ser du rett på alt av skruer
Og for dem av oss som ikke kjører brøytebil er det da godt om plass under til å dra fram dekselet etter at det er løsnet og ligger på bakken.
Bunnplaten, antall skruer?
Posted: 19 Apr 2013, 19:03
by Neergård
Og i tillegg har man to gummiforinger som er skrudd fast mot braketten.
Har aldri sett skruer i front. Kun en holdefjær. Og den er praktisk ja

Re: Bunnplaten, antall skruer?
Posted: 19 Apr 2013, 20:38
by T3Baard
Foretrekker å trykke på like enn å skrive en lang takketale
Brøyting driver jeg ikke med

men forstod sllik at det var et par cm å gå på når man jekker opp :/ men takk igjen, ble ikke titting under der idag!!
Re: Bunnplaten, antall skruer?
Posted: 20 Apr 2013, 00:29
by dewalter
Jeg pleier å støtte opp bunnplaten med en jekk plassert i senter før jeg løsner boltene. Den samme jekken er fin for montering også. Med dette knep blir det enklest for meg. Pipeskralle med to forlengere ( en kort, og en lang) benytter jeg alltid.
Re: Bunnplaten, antall skruer?
Posted: 20 Apr 2013, 00:39
by T3Baard
dewalter wrote:Jeg pleier å støtte opp bunnplaten med en jekk plassert i senter før jeg løsner boltene. Den samme jekken er fin for montering også. Med dette knep blir det enklest for meg. Pipeskralle med to forlengere ( en kort, og en lang) benytter jeg alltid.
Akkurat det var i tankene mine og... for kom på at den var litt massiv når jeg dunka på den
Men da må bilen høyere opp!?
Bunnplaten, antall skruer?
Posted: 20 Apr 2013, 08:20
by Neergård
Er null problem å støtte med en hånd når siste skrue skal ut. Om du er på bakken kan du lett bruke foten til å holde den unna et fall ned til bakken.
Re: Bunnplaten, antall skruer?
Posted: 28 Apr 2013, 23:11
by erlingjo
De to gummiopphengene i bakkant fikk jeg tak i som reservedel hos Møller....
De blir morkne og deler seg.
erlingjo