Page 1 of 1
Bytte ratt i t4 1992mod evnt alternativ
Posted: 12 Jun 2013, 00:05
by karamellen
Lurer på om noen vet om et ratt med airbag fra 96 vil passe på min 92 mod? Vil det være farlig med eksplosivene som er i airbagen når denne ikke er koblet til, er dt noen som har erfaring med dette? Rattet jeg har nå er stort og stygt og jeg vil ha noe som ser litt bedre ut uten at det koster flere tusen.
Re: Bytte ratt i t4 1992mod evnt alternativ
Posted: 12 Jun 2013, 09:27
by Bugman
Se her,
Karamellen!
viewtopic.php?f=7&t=36132
Ser ut som at andre ratt fra VW kan benyttes, ja!
Men for å være sikke, må du nesten ta av og sjekke.
Pass bare på å få evt. overgangshylse. Ei hylse som øker diamteren på spline på rattaksel til det du har i rattet.
Dette er selvforklarende når du ser det.
Re: Bytte ratt i t4 1992mod evnt alternativ
Posted: 12 Jun 2013, 18:05
by vwcoach
Ja det rattet vil passe.
Når det gjelder airbagen så kan du ta ut "Dynamitten" av rattet, men pass på at du er "avmagnesert" først, så ikke statisk elektrisitet aktiviserer "dynamitten" i rattet.
Og en annen ting:
NB-NB ta av batteristrøm før man tukler med dette!!!
Jeg satte på et ratt fra en 2000 mod på min 93/94 mod, men returen på blinken passet ikke og sleperingen tok ikke tak så hornet virket ikke. Fikk heller aldri fikset det før bilen ble spiker
Mulig det fra 96 mod passer bedre?
Re: Bytte ratt i t4 1992mod evnt alternativ
Posted: 12 Jun 2013, 18:45
by Rudeboy
Minner da om at airbagens tennladning skal kunne lempe tjafs 25m unna detonasjonspunkt.
Med andre ord - jeg hadde ikke fikla for mye på den.
Re: Bytte ratt i t4 1992mod evnt alternativ
Posted: 12 Jun 2013, 19:12
by vwcoach
Rudeboy wrote:Minner da om at airbagens tennladning skal kunne lempe tjafs 25m unna detonasjonspunkt.
Ikke rart en blir hardt skadet ved en kollisjon
Skjemt til alvor: Ja en skal ikke tukle for mye med sånne ting, uten å ta forhånds regler først. Her må man vite hva man gjør