Page 1 of 1
Skjermbredding
Posted: 28 Oct 2013, 18:10
by Toro
Hei . Noen som vet hvor jeg kan få tak i skjermbreddere til min T4.
Føler for å pynte litt på mitt siste angrep på hjulbuene

Re: Skjermbredding
Posted: 28 Oct 2013, 18:40
by Rudeboy
Martin. Egentlig ment for disse schvære felger og lite dekk-bilene men glassfiberen passer i det minste bilen din.
Alternativet er at du sparkler opp "noe" på en donorbil, og bygger deg egne skjermbreddere - men de må mest sannsynligvis skrus fast med de fordeler og ulemper det medfører.
Re: Skjermbredding
Posted: 30 Oct 2013, 00:39
by Toro
Ok . Takker . Spennende når du sier at det passer til bilen min.

Må Sjekke det.
Har lekt litt med tanken på å kjøpe noen liter meg glassfiber armert sparkel også bygge rett på bilen. Men ser jo fare med faren med at det blir noe griseri som jeg ikke blir fornøyd med og ikke får av igjen . Kanskje derfor du sier bygge på en donor bil.
Ikke noe problem med skruing . Hjulbuene er jo som du ser full av poppnagler . Det er bare å ta ut noen av de , også poppe i igjen fra innsiden når jeg vill feste breddere. Før jeg forsegler det hele med min elskede tecktyl
Har og tenkt på at det kanskje finnes noe slags universal breddere , som jeg kunne montere på også forme til sånn som jeg ønsket det.
Re: Skjermbredding
Posted: 30 Oct 2013, 09:22
by Rudeboy
-Ah! Stemmer, som bruker JIT la inn thumbnail for så er det slike skjermbuelister man kan lime på hjulbuen - disse gir muligens en cm eller to ekstra bredde der nede

Re: Skjermbredding
Posted: 30 Oct 2013, 10:58
by Koop
Som jeg skjønte det på den andre tråden så hadde du fått plass til hjula inni skjermene dine men det ser litt jævlig ut med popnaglene? Hvis du blar litt ned på siden her så finner du lister som dekker over fint
http://www.bluebird-type2.co.uk/t4%20ex ... 0parts.htm
Re: Skjermbredding
Posted: 30 Oct 2013, 12:52
by Toro
Mye bra her . Selv om Koop sier at naglene mine ser jævlig ut
Så først på de Bluebird bredderne . De ser jo i utgangspunktet bra ut og prisen er jo ikke så gale. Men når jeg ser nøye etter så ser det ut som de vil bygge på igjen det som jeg har skjært av . Men kanskje bilde bedrar litt. Litt usikker der.
De andre er litt vanskelig å få et skikkelig bilde av . Noen som vet hvor de er å få kjøpt?
Re: Skjermbredding
Posted: 30 Oct 2013, 13:04
by Koop
Jeg syns naglene er dritkule jeg

La igjen hulla etter sidelistene på GolfI'en min med popnagler

Re: Skjermbredding
Posted: 30 Oct 2013, 13:09
by Toro
Okay da . Tilgitt

Re: Skjermbredding
Posted: 31 Oct 2013, 18:42
by Toro
Ser foresten at skyvedøren begrenser bredden bak . På min er det ikke plass til mere en 5 til 10mm utbygg der .
Re: Skjermbredding
Posted: 31 Oct 2013, 18:59
by Koop
Toro wrote:Ser foresten at skyvedøren begrenser bredden bak . På min er det ikke plass til mere en 5 til 10mm utbygg der .
Dette er et problem også med brede hjul, det løser du på denne måten
http://www.audiosport.co.uk/productvwt4wedge.htm
Re: Skjermbredding
Posted: 31 Oct 2013, 19:43
by Toro
Okei. Stilig

Re: Skjermbredding
Posted: 02 Nov 2013, 09:16
by Jørre