Page 1 of 1

Kjølevannslange til 2.5 TDI (AJT) med webasto.

Posted: 20 Apr 2014, 21:11
by Crashstar1
Hei.
Etter mye tull med vannpumpe som ikke var skiftet under regremskift av forrige eier så ble den omsider byttet og alt var ok, helt til dagen etter, da lakk det vann et annet sted. :(
Det som nå lekker er en slange på høyre side av motor(batteri siden) det er en liten slange som går inn via webastoen som sitter der.
Uten å kunne forklare akkurat hvilken slange det er snakk om akkurat nå, (skal få tatt et bilde) så lurer jeg på om det er noen som har en sånn slange liggende, hvorvidt det er forskjell på kjølevannslangene på en bil med eller uten webasto er jeg usikker på, noen som vet dette?
Og er det noen som evt. har en delebil og en slange og avse?

På forhånd stor takk!

Kim Robin Stendal

Re: Kjølevannslange til 2.5 TDI (AJT) med webasto.

Posted: 20 Apr 2014, 22:35
by Neergård
Du bør få tak i ny slange om du kan vente på det, disse blir morken med årene, og en brukt er gjerne i samme stand som din egen. Ser det på min egen også, alle slanger burde blitt skifta :-p


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Re: Kjølevannslange til 2.5 TDI (AJT) med webasto.

Posted: 20 Apr 2014, 22:39
by Crashstar1
Ja, det kan du jo ha noe rett i, ser også det går et rør over girkassa som VIRKELIG har sett bedre dager. :P
Det jeg kan gjøre i mellomtiden mens jeg venter på en ny slange er å sette imellom et rør og 2 slangeklemmer, så varer det hvertfall til jeg får den nye. :)

Re: Kjølevannslange til 2.5 TDI (AJT) med webasto.

Posted: 23 Apr 2014, 10:25
by Koop
Hvilken trenger du a? ;)
Image