Page 1 of 1

t4 2.5tdi slutta plutselig å dra...??

Posted: 08 Jul 2014, 19:56
by jvak
Hei..

Var på veg til Hafjell frå Bergen i går. Bilen fungerte utmerka heilt til eg skulle over fjellet før Dokka.
På veg opp ein bakke så ga eg gass, bilen aksa fint, men når eg nådde ca 2500-3000rpm så var det nett som om kreftane forsvann. Ett eller anna som koble ut.
Første eg tenkte var turbo, vart litt som å køyre ein 2.4, dauer fort i oppoverbakkane.
På strak veg så klarer eg fint 80.


Men i følge turbotrykksmålarene så lader turboen, og eg har skjekka alle luftslangene og vakumslanger. Ser ingen ting gale på de.
Testa bilen i dag for så sjå om det kanskje berre var eit lite illebefinnende. I startet virka det som om alt var greitt, men så gav eg igjen gass opp bakken til hafjelltoppen. Då oppstod det samme, ved samme rpm. Som om ett eller anna kobler ut.
Etter at dette oppstår så er bilen ganske dau gjennom heile registeret, kommer opp i fart men tar sin tid..

Det er ein 88hk, som eg nett har montert intercooler og EGR blokka. Fjerna forøvrig spjelet i EGR ventilen..

Noen som har noen ide om kva dette kan være?
Får forøvrig ingen varsellys i instrumentet heller..

På forhånd takk;)

Re: t4 2.5tdi slutta plutselig å dra...??

Posted: 08 Jul 2014, 21:15
by Digger
Sjekk en gang til slange mellom IC og innsug. Den kan "ligge å lure" mot anlegget på lavt turtall og åpne seg når turbotrykket øker

Re: t4 2.5tdi slutta plutselig å dra...??

Posted: 08 Jul 2014, 22:53
by california
Hadde akkruat slik du beskriver på min forrige caravelle. da lå en vacumslange i klem bakom batteriet. Så sjekk grundig alle slanger.

Re: t4 2.5tdi slutta plutselig å dra...??

Posted: 11 Jul 2014, 18:04
by Even
Hadde det samme på min 102 hester. Da var det en tynn slange bak ic som var morken. Sjekk alle slangene rundtom motoren for sprekker

Re: t4 2.5tdi slutta plutselig å dra...??

Posted: 14 Jul 2014, 18:46
by jvak
Var y leddet mellom ic og turbotrykksmålaren på vakumslangen. Fikk fiksa det her for nokre dagar siden.
Har no køyrd vidare til Åre og Jarvsjø og bilen har fungert som ein draum!