Page 1 of 1

frontmontert intercooler.

Posted: 22 Sep 2014, 10:49
by Trond.h
Noen som vet om det er mulig å hente ut litt ekstra effekt hvis man moterer en frontmontert aluminiumsintercooler istedet ffor den orginale toppmonterte? Er en 102hk 2.5 tdi. Acv. Tenker om den kjøler bedre eller om det ikke har noe for seg. Ser egentlig for meg at det blir bedre for det ser ikke ut som det kommer allverden til luftkjøling mellom grillen og pansre.

Re: frontmontert intercooler.

Posted: 22 Sep 2014, 19:17
by Neergård
Tror ikke du har noe gevinst utav frontmontert på original acv. Derimot om du oppgraderer med hensikt i mer effekt på andre områder kan det etterhvert være nødvendig. Som større dyser og chip F.eks.

Re: frontmontert intercooler.

Posted: 22 Sep 2014, 23:02
by Trond.h
Chip er bestilt. Må loddes inn. Spekulerer på dyser men vet ikke hvilke jeg bør ha.

Re: frontmontert intercooler.

Posted: 24 Sep 2014, 09:48
by eppek
Trond.h wrote:Noen som vet om det er mulig å hente ut litt ekstra effekt hvis man moterer en frontmontert aluminiumsintercooler istedet ffor den orginale toppmonterte? Er en 102hk 2.5 tdi. Acv. Tenker om den kjøler bedre eller om det ikke har noe for seg. Ser egentlig for meg at det blir bedre for det ser ikke ut som det kommer allverden til luftkjøling mellom grillen og pansre.

Om du er interessert, så har jeg et flunkende nytt fmic kit til salgs. Komplett med ic, rør, bend silkonslange og bend, samt klemmer.
Skulle bruke dette på min, med det ble ikke plass da jeg har a/c.

Image

Re: frontmontert intercooler.

Posted: 25 Sep 2014, 16:26
by Neergård
Trond.h wrote:Chip er bestilt. Må loddes inn. Spekulerer på dyser men vet ikke hvilke jeg bør ha.
loddes? Hvilken modell har du og hvilken chip har du fått tak i?

Re: frontmontert intercooler.

Posted: 25 Sep 2014, 16:35
by Trond.h
1997 modell. Er 2 stk som må byttes. Har ekstra ecu med startsperreenhet og d som trengs så må vell teste det. Var noen billige fra et firma i utland noen plass. Men de skryter veldig av seg selv og har søkt en del på google og ser ikke noen som ikke er fornøyd vertfall. Fant det på ebay.Pris på kittet ditt da?

Re: frontmontert intercooler.

Posted: 25 Sep 2014, 17:09
by Neergård
På disse har jeg blitt fortalt at det kun er nødvendig med programmering også på tidligste tdi, altså før modellår 2000. Men klart du slipper jo programmeringsutstyr om man kan lodde inn pmprogrammerte chipper og har kunnskapen til det ;)

Re: frontmontert intercooler.

Posted: 25 Sep 2014, 17:22
by Trond.h
Skal nu prøv ja:) hi lest litt om d æ å men fainn ut at de gamlestan mått loddes men mule du har rætt. Har bærre itj fynni nå programeringsutstyr enda.

Re: frontmontert intercooler.

Posted: 27 Sep 2014, 19:56
by Neergård
Er ikke aktuelt med programmering via obd men direkte mot ecu, så krever noe annet enn hva hvermannsen har tilgjengelig ja ;)

Re: frontmontert intercooler.

Posted: 30 Sep 2014, 00:17
by Greven
På min blei også dette loddet.
God idé kan være og lodde inn sokkelen til ecu'n så er den bare og neppe ut senere om dette er ønskelig.

sent fra min CAT phone via Tapatalk pro