Page 1 of 1

Subarumotor, eller....

Posted: 29 Oct 2005, 22:37
by Stjørdal
Jeg vurderer å bytte motor i Dokaen min (1,9 bensin), og lurer på om noen har no gode forslag på hva som er billigst, hva er enklest, og ikke minst hva er mest driftsikkert. Har en Volvo B230F liggende, men jeg har hørt mye negativt om den ombygginga. Prisen på SMT sitt ombyggingsett er 3500,- sek. Men, hva med Subarumotor? Hvem fører ombyggingsett til det? Litt skeptisk til å handle fra USA, men er det noen i Europa som fører det? Hva med Ford V6? Noen erfaringer? Kom med synspunkter og erfaringer.

Posted: 30 Oct 2005, 01:23
by amubus
hadde gått for subaru.... da slipper du å modifisere størrelsen på motorrommet. vet ikke om noen i auropa som selger kit, men legger ved : http://www.smallcar.com/index.html?tmx=300045

Posted: 30 Oct 2005, 08:25
by Martin Sandvik
PÅ DOKA og PICK UP trenger du ikke heve gulvet da det allerede er gjort, de har jo dobbelt gulv

Martin

Posted: 30 Oct 2005, 13:52
by TaigAGreEn
Har sett på en doka med turbomotor fra Volvo 240. Ingen inngrep i karosseriet men måtte lage nytt eksosanlegg.. Går fælt men litt rart at det ikke er bokserlåt av den..

Posted: 30 Oct 2005, 14:20
by Stjørdal
Fra smallcar.com: "The cost to install a Subaru four cylinder non-turbo in a Vanagon 2wd is $5975 plus the cost of the motor, which is generally between $1000 and $3500."

Det var da svinaktig dyrt. 38440,- Det blir ikke aktuellt
SMT B23 koster 3500,-sek eller 2868,-nok. En viss prisforkjell der altså
Har sett på en doka med turbomotor fra Volvo 240. Ingen inngrep i karosseriet men måtte lage nytt eksosanlegg.. Går fælt men litt rart at det ikke er bokserlåt av den..
Det blir kanskje litt brutalt for den gamle syncrodrivlinjen. Kunne tenkt meg 120-140 "pålitelige" hester. Må tenke litt på resten også.

Posted: 30 Oct 2005, 15:10
by Espen
Subaruboxer tror jeg sannelig ikke er noe dum tanke.

De prisene smallcar oppererer med der er vell ferdig installerte priser, +motor, og da er det vell ikke så gæærtn egentlig.

Har ford v6 i min, motorluke måtte modifiseres, og er jo neppe idielt.... Bruker suppe gjør den vell også, har dog ikke kjørt noe særlig med den, da godkjenning gjennstår der...

Posted: 30 Oct 2005, 15:51
by Livar
Espen wrote: motorluke måtte modifiseres, og er jo neppe idielt....
Trengs vel ikke på sika/ doka, slik Martin skriver

Posted: 30 Oct 2005, 20:17
by amubus
prisen er ferdig montert. det er priser på delene de selger. noen av delene kan nok lages selv også.

Posted: 30 Oct 2005, 23:55
by roars
Audi 2,2 turbomotorer er vel ganske enkelt å få tak i...10v eller 20v.