Page 1 of 1
Glødenett eber d3wz
Posted: 08 Feb 2017, 20:32
by Tysfjord
Hei! Driver å overhaler/rengjør en eber d3wz. Kan ikke se at min har glødenett, bare litt rusk der glødeplugg står når jeg tar den ut. På t4 wiki ser jeg at glødenett ikke er på alle disse, det er årmodellavhengig på eber slik jeg forstår. Finner ikke ut av dette på søk i forumet. Noen som vet mer om dette og kan si noe?
Mvh.
Tor Asgeir
Re: Glødenett eber d3wz
Posted: 10 Feb 2017, 20:08
by 150-5
Vet at noen fjerner "glødenettet" ved overhaling. Lurer på å gjør det på min D5WZ i min Ford Mondeo. Den er rengjort og fått ny glødeplugg og nett. Men den brenner ikke før bilen når 60-70C ved kaldere en 10C ute. Den prøver 3 ganger etter kald start. Men kun kald eksos. Jeg må forsøke på nytt etter motoren er nådd ca. 60C. (Har lagt opp bryter isteden for tempbryter.) Da starter den med en gang. ellers må det ver over 10c ute.
Re: Glødenett eber d3wz
Posted: 10 Feb 2017, 20:34
by Der Postmeister
Fruens tidligere T4 hadde D5W (vi oppgraderte) uten nettet. Overhalte den sist vinter og da hadde den ikke. Det var første gang den var oppe etter nymontering.
Re: Glødenett eber d3wz
Posted: 11 Feb 2017, 00:24
by Tysfjord
Hei! Takk for svar

Da konkluderer jeg med at denne ikke skal ha dette. Monterer sammen og prøver
Mvh.
Tor Asgeir
Re: Glødenett eber d3wz
Posted: 11 Feb 2017, 20:22
by kennyeh88
Tysfjord wrote:Hei! Driver å overhaler/rengjør en eber d3wz. Kan ikke se at min har glødenett, bare litt rusk der glødeplugg står når jeg tar den ut. På t4 wiki ser jeg at glødenett ikke er på alle disse, det er årmodellavhengig på eber slik jeg forstår. Finner ikke ut av dette på søk i forumet. Noen som vet mer om dette og kan si noe?
Mvh.
Tor Asgeir
Du skulle ha lagt ut litt bilder og. Info av jobben
Hva slags midler bruker du for å rengjøre? Hvor har du kjøpt glødeplugg. Hva. Gjorde du når du tok ned eberspacher? Kobla du sammen kjøleslangene?
Sent fra min SM-N910F via Tapatalk
Re: Glødenett eber d3wz
Posted: 12 Feb 2017, 23:38
by Tysfjord
Hei! Kjøpte glødeplugg og pakninger på ebay

plukket ebern ned fra undersiden, skjøtet bare sammen slangene med en rørstuss og slangeklemmer. Tok den på kjøkkenet når den var demontert og fylte brennkammeret med varmt vann, en vasketablett for oppvaskmaskin og litt zalo. Noen timer med dette gjorde susen

fikk ikke montert den tilbake og testet i helga, men sjekket all strøm inn på kontakten. Alt er greit, men tenkte å kutte ut tempføler fremme i støtfanger og heller få en bryter inne i bilen som mange andre har gjort. Får se om den starter først
Mvh.
Tor Asgeir
Re: Glødenett eber d3wz
Posted: 18 Feb 2017, 13:17
by Tysfjord
Montert, kjørte matepumpen slik at det kom diesel helt frem til eber før jeg satte på slangen. Monterte bryter inne i bilen og sjekket kontakt når motor var i gang, strøm både på primær, via dynamo og temp. Startet med en gang, litt røyk så ble det varm eksos. Hurra

men stoppet etter et par minutter. Nå har den gjort dette 4 ganger. Kanskje flammevakt? Får sette meg å lese litt mer på trådene her om eber, finner nok litt da

Men moro at den startet, har hatt bilen i 6 år, og har aldri hatt eber i drift på den.
Mvh.
Tor Asgeir