Page 1 of 1

ettermontering av servostyring

Posted: 08 Apr 2017, 10:17
by runel
Hei. Driver og monterer servostyring på t3'n min. På det ene røret som tilkobles pumpa er det vell en trykk føler. Med at det ikke var servo styring fra før så har ikke jeg nå ledninger å koble til. Hva brukes signalet til? Overvåkning eller styring. Mvh Rune

Re: ettermontering av servostyring

Posted: 08 Apr 2017, 10:43
by narle
Alle t3 jeg har vært borte i har disse ledningene,selv om de ikke har servostyring orginalt.Sikkert på at de ikke er gjemt inniblant innsug eller noe?

Re: ettermontering av servostyring

Posted: 08 Apr 2017, 11:09
by runel
Skal gå ut å se. Men kan ikke kom på å ha sett noen.

Re: ettermontering av servostyring

Posted: 08 Apr 2017, 11:12
by Der Postmeister
Kan det være at de eldste modellene ikka har, Jarle? Jeg har brukt ledningsnett fra 1986 i Postbilen. Dette har. Men...det fra 85 og før er iallefall forskjellig i sikringsboksen og da helt sikkert andre på andre områder og.

Re: ettermontering av servostyring

Posted: 08 Apr 2017, 11:39
by runel
Der var de ja. kan ikke forstå at jeg ikke så de i går kveld. Får skyld på mørket.takk for tipset.

Re: ettermontering av servostyring

Posted: 08 Apr 2017, 11:44
by runel
Noen tips på servo veske. Var å handlet på biltema ,men ser no at i haynes boka at det skal være dexron aft. Biltema sin står det chf. Funker det istedenfor?

Re: ettermontering av servostyring

Posted: 08 Apr 2017, 20:25
by CARASYN87
Hei :) .
Jeg bruker Biltema sin servoolje og det funker veldig bra.Tror bare fargen og noen tilsettningsstoffer er forskjellig.Viscositeten ser ut som om de er noenlunde lik.Men jeg tømte og skillet hele systemet før jeg fylte ny olje på servoen.Kanskje noen andre har andre erfaringer om dette.