Page 1 of 1
Motor til T4 !
Posted: 07 Dec 2005, 11:50
by Gabsterino
Hei! har nettopp kjøpt meg en Caravelle 92 modell med 2,4 diesel motor.
Jeg synes bilen har gått langt (375 000), og det er på tide å bytte reg, reim. Burde jeg bytte reima (dyrt) eller burde jeg mens jeg er i gang bytte motor med det samme? Eller holder disse motorene lenge?
Hva koster en real brukt 2,4 liters diesel motor?
Eller hva koster en eventuell overhaling+reg reim?
Mvh Thomas

T-4
Posted: 07 Dec 2005, 21:24
by Rudeboy
Min er året eldre og har 378.000+ på baken, syns den er sprek (på tross av alder og diesel), jeg !
Bytt reimer og ev. pakninger og vurder om slangene i motorrommet ser morkne ut, så mener jeg den skal holde evig.
Men det er mitt syn på en ellers fin bil !
mvh,
Yngve S
Posted: 07 Dec 2005, 21:29
by Der Postmeister
Solid med rett vedlikehold. Bytt reimer og vannpumpe etc som nevnt og du har bil i mange mil til.
Posted: 08 Dec 2005, 09:50
by StaaleB
...kan bekreftes herfra også!
Runder 350.000 i disse dager med 2,4 sugediesel. Har alltid presset den hardt, og til gjengjeld går den som ei kule. Hadde aldri trodd 78 hester skulle flytte 2 tonn bil så greit!
Aldri over literen på mila, tross syncro - som regel klarer det seg med rundt 0,8.
Det må da være mye morsommere å se hvor langt den kan gå, fremfor å bytte den ut og aldri få vite svaret!
Hadde bare resten av bilen klart seg like bra, så...

Slitere
Posted: 09 Dec 2005, 00:29
by vwtrond
Kona har en 2,4 sugediesel. Syncro er det også. Den er gått 421000 km nå, og går fint enda. Eneste er vacumpumpen. Den klakker noe, spes ved kald motor.