Page 1 of 1
Stålfelg ønskes kjøpt
Posted: 23 May 2019, 12:26
by Indian
Jeg trenger en uskadet original 15" stålfelg. Den skal pulverlakkeres. Helst Østfold.
Re: Stålelg ønskes kjøpt
Posted: 23 May 2019, 13:34
by OddN
Jeg bruker normalt ikke å kommentere skrivefeil, men den i overskrifta var for morsom til at jeg klarer å la være...
Beklager på forhånd, Indian. Vet bare om en stålelg og den står oppe i Østerdalen:

Re: Stålelg ønskes kjøpt
Posted: 23 May 2019, 14:17
by Indian
OddN wrote:Jeg bruker normalt ikke å kommentere skrivefeil, men den i overskrifta var for morsom til at jeg klarer å la være...
Beklager på forhånd, Indian. Vet bare om en stålelg og den står oppe i Østerdalen:

Lol. Rettet. Ikke så greit å være fremmedspråkelig. Nårksk er et vanskelig språk.

Re: Stålfelg ønskes kjøpt
Posted: 27 May 2019, 18:49
by Indian
Jeg fant en felg fra en Audi A6, 6JX15 H2 ET45. Kan jeg bruke denne som reservhjul?
Re: Stålfelg ønskes kjøpt
Posted: 28 May 2019, 13:56
by OddN
Indian wrote:Jeg fant en felg fra en Audi A6, 6JX15 H2 ET45. Kan jeg bruke denne som reservhjul?
I teorien ja. Boltsirkel og senterhull stemmer. Men det er et par ting å tenke på:
Vektbelastning. Jeg ville ha spurt Audi hvilken lasteindex den felgen har, og hvis det er vesentlig mindre enn det T4'en skal ha ville jeg vært litt forsiktig, i allefall med å kjøre langt og fort med tung bil. Slike Audier har som regel bare ca 1100 kg som maks aksellast, mens en T4 kan ha over 1500 kg på tyngste aksel.
Den har ca 10mm lavere innpress enn originalt. Dette er utenfor det som generelt er godkjent, men som reservehjul i en nødsituasjon hadde jeg ikke vært betenkt med akkurat det.
Pass på at du har bolter som passer. Det er ikke sikkert at de boltene du allerede har på bilen kan brukes på denne felgen.
Re: Stålfelg ønskes kjøpt
Posted: 28 May 2019, 16:55
by Rudeboy
skulle til å sutre over at ingen tok skjermdump av skrivefeil, dels fordi jeg som dyslektiker krever enerett på skrivefeil og dels fordi jeg forsøker lære meg bedre å skrive men jaggu står ikke elgen der og viser seg fram i hele to innlegg (sitatonani, som det heter i de sosiale fora).
OK, Indian. Jeg kan nok ha 1 til overs men den er med gummipolstring langs fartsretningen. Muligens noe brunt gruff på men siden du skal shine den opp får du velge sjøl om du vil ha eller ei. Innerst i Viken.
Re: Stålfelg ønskes kjøpt
Posted: 28 May 2019, 18:49
by Indian
Hvor bor du, Rudeboy?
Re: Stålfelg ønskes kjøpt
Posted: 28 May 2019, 18:55
by Indian
Rudeboy wrote:skulle til å sutre over at ingen tok skjermdump av skrivefeil, dels fordi jeg som dyslektiker krever enerett på skrivefeil og dels fordi jeg forsøker lære meg bedre å skrive men jaggu står ikke elgen der og viser seg fram i hele to innlegg (sitatonani, som det heter i de sosiale fora).
Jeg tok en screenshot av skrivefeilen.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Re: Stålfelg ønskes kjøpt
Posted: 28 May 2019, 19:05
by Rudeboy
Haha, du fortjener en felg for sånne feil jeg pleier produsere.
Skal se hva jeg har, sender deg en PM imårra.
Re: Stålfelg ønskes kjøpt
Posted: 14 Jun 2019, 08:16
by 87T3
Jeg har et par Mercedes (tidlig)C-klasse(202) stålfelg 6x15 ET 31, perfekt felg for T3. Jeg har brukt slike selv på T3 og passer bra og ser gammel ut i motsetning til alle andre moderne stålfelger.
Jeg har en som trenger sandblåsing selges for 250,- og en veldig fin(org sort) selges kr 500,-
Felger befinner seg i Kragerø. Send sms eller ring 993 67 911 for bilder og mer info. Ikke pm.
Med forbehold om skrivefeil

Re: Stålfelg ønskes kjøpt
Posted: 17 Jun 2019, 18:19
by Rudeboy
Nja, nå kjører Indian T4, da.
Re: Stålfelg ønskes kjøpt
Posted: 18 Jun 2019, 15:44
by Indian
Jeg fikk en skadet felg som var på vei til en container. Levert inn til oppretting og pulverlakkering i Bucharest. Den ble som ny.
Sent from my iPhone using Tapatalk