Page 1 of 1
Ledninger i sidedør.
Posted: 24 Mar 2007, 22:00
by Bergens Caravelle
De fleste av ledningene i venstre sidedør er klippet over, plukket alt av i dag.
Er det mulig å kjøpe hele ledningsettet nytt

:
Er ikke så lyste på å fixe det gamle, ser ut som noen har lappet det før også.
Posted: 24 Mar 2007, 22:03
by Martin Sandvik
Forbruks vare, de fleste forhandlere har dette på lager.
Posted: 24 Mar 2007, 23:30
by Der Postmeister
Koster rundt 1200 mener jeg å huske etter siste skift...
Posted: 25 Mar 2007, 00:04
by VWegard
Gi f..n i å kjøpe de originale lednigene her.
Fabrikken har spart på kvaliteten ved å kjøpe inn dårligere vare enn de burde.
Skjøt inn "høyttalerkabler" av den myke typen, og problemet kommer ikke tilbake.
Disse tåler tøy og bøy mange ganger bedre enn vanlige kabler.
Vi slet mye med noen årsmodeller av Golf der skiltllys og varmetråder forsvant. Fabrikken hadde brukt kabler som rett og slett knakk, men mykere høyttalerkabler var tingen.
Posted: 25 Mar 2007, 13:34
by stedgar
Skikkelig dritt. Ledningene er stive som ukokt spagetti. Alle 21 ledningene til venstre dør og alle 17 til høyre dør røyk på min bil. Tok nesten fyr fordi en fet plussledning med stor sikring kortsluttet mot en tynn jordledning. Hvis du har tenkt å ha bilen ei stund, tror jeg det lønner seg å reparere selv. De originale er for stive og for korte. Jeg har skjøta inn 20cm med myk kabel i to dimensjoner. Loddet og brukte krympestrømpe og passet på at de nye myke kablene havnet der det er bevegelse.
Jeg skjønner ikke at vw kan bruke så dårlige kabler. Elendig holdning til driftssikkerhet.
Posted: 25 Mar 2007, 14:53
by Der Postmeister
Nope, kun for å spare peeng.

Posted: 25 Mar 2007, 17:44
by stedgar
Byttet hele bunten i venstre dør (merkeverksted) etter 60000 km, da hadde forrige eier/verksted allerede reparert med lodding og krympestrømpe akkurat i bøyen. Så etter enda 100000 var det bare filler igjen av de "nye" ledningene. Samme på høyre side som brukes minimalt i forhold til venstre. Dersom reservekabelbunter har blitt bedre enn de originale, så OK. Hvis de ikke er blitt bedre, er jeg sikker på at å skjøte inn nye myke kabler er mye bedre så sant man er litt kyndig med kabler, loddebolt og krympestrømpe. Så komplisert bilene har blitt, var dette for en gangs skyld noe jeg kunne fikse sjøl

Posted: 26 Mar 2007, 13:09
by Bergens Caravelle
Takk for svar Folkens
Hørte med Møller i dag, 1500,- NOK.
Prøver å lappe det gamle først, selv om jeg ikke er av den tålmodige typen, hvis ikke det går blir det nytt opplegg.