Håper på kjappt svar da den står til skruing nå!
/Jebe



har fått plana flere topper,men har fått justert inn ventiler(seter) etter hvor mye toppen er tatt ned.Så det går an.Vi kjørte alltid toppen inn i en varm delevasker først, ca.90grader,før planing.Da fant vi ut om forkammerene satt fast eller ikke.Satt de dårlig,ble det fikset først.Nye som regel.Rapidspeed wrote:men disse toppa skal ikke planes jebe... da skjer sånn som du har blitt utsatt for.. dem er ikke lagd for planing..



har du den grønne bentley boka og/eller haynes?? les.. dessuten er 1hullspakningen den tynneste. 3 hulls som står på ny motor er den tykkeste.. da kan man ikke sette på 1 eller 2 hulls på en planet topp..narle wrote:Lurer på hvorfor det er forskjellige tykkelse på toppakninger ute og går(1-2-3 hull)?Kan det være fordi man kan plane de litt allikevel?



Jammen hadde jeg ikke en topp allikevel.Rein topp uten ventiler og kam.Ser ok ut,kun de små standard sprekkene mellom ventilene.narle wrote:Har ikke topp,men det finnes vel overdimensjon forkammer å få kjøpt.Toppen må da bearbeides for at den skal passe.