Tenkte jeg skulle legge ut noen bilder av evighetsprosjektet mitt. Det er en 72 westfalia som jeg så når jeg kikket på noen andre bayer i Stokke. Den sto på en låve og eier skulle ha 25tusen for objektet. Syntes det var vel dyrt med tanke på tilstanden og sto over.
Men ett halvår senere (i januar selvfølgelig) lå den plutselig ute på Finn. Da var det bare å låne bergingsbil på jobb og hente den hjem. Dette var 2009.
Så fikk jeg ordnet meg plass i ei mølle i høyjord. 20 minus ute og inne.
Fjøsmaling, nok rust og noen som hadde gjort en innsats med steiner var det og.
Har jeg rett i at du har skiftet ut løfterne fra hydrauliske til type-1-løftere? Lagde du foringer selv, eller kjøpte du? Eller kanskje bussen har boblemotor, jeg er ikke så bevandret i T2er.
Joachim - Fia, '14 Fiesta Titanium
- Frk Jensen, '74 Jensen-Healey
- Kengu, '90 Caravelle C Syncro
- Store Blå, '02 Caravelle TDI trygdeversjon
Diesel er fint å vaske deler i...
subwoofer wrote:Har jeg rett i at du har skiftet ut løfterne fra hydrauliske til type-1-løftere? Lagde du foringer selv, eller kjøpte du? Eller kanskje bussen har boblemotor, jeg er ikke så bevandret i T2er.
Fikk en kompis til å lage silikonbronseforinger. Type1 løftere ble det i den blokka
Var ikke arbeidsledig den vinteren og siden jeg solgte 71-camperen måtte jo westfaliaen være klar til ferien. Savner denne hver gang jeg ser bilder av den eller ser en blå Bay. Siste bildet er på veien hjem etter Lofottur i 04. Den hadde først 1915motor og senere wbx 112hk.
Hjemme etter å ha fått lakk på seg. Teltet ble for lavt for bilen så det solgte jeg (dessverre). Resten av monteringa foregikk stort sett utendørs, bortsett noen dager på Unneberg.
Nå er vi kommet til begynnelsen av juli 2009. Tror bildene med motoren i er tatt lørdag eller søndag. Motoren var ferdigbygd på torsdagen, satte den inn på fredag/lørdag. Var på eukontroll på mandag, fikk skiltene på tirsdag og samme ettermiddag dro vi på prøvetur. Fra Revetal til Geilo, overnattet der og kjørte videre via Aurland til Stryn neste dag.
Ferge innover Geiranger og videre over Trollstigen før vi stoppet i Eresfjord i Romsdal. Ett par overnattinger der og så kjørte vi til Verdaln for ett par ukers ferie. Er nok flinkere til å skru bil enn til å ta bilder