T4 - Oljeskift 2.4D

Her kan du legge inn guider og forklaringer på diverse saker og ting.
Locked
Espen
-
-
Posts: 1144
Joined: 04 Nov 2003, 21:11
Phone: 95216652
Location: Drammen
Contact:

T4 - Oljeskift 2.4D

Post by Espen »

Det er jo ganske grunnleggende, men hvorfor ikke...

Hva trenger du?
• 5,5 liter olje (jeg bruker Castrol Magnatec)
• Oljefilter, type original (de har mutter på enden)
• 10, 13mm skralle
• 17mm fastnøkkel
• 34mm til oljefilteret
• «momentskralle»
• Noe som oljen kan renne ut i

Image

Først fjerner du «dekselet» rundt motoren under. Hos meg satt den med 4 bolter (13mm) og med to muttere (10mm). Dette fjerner du da naturligvis helt.

Image

Bunnpluggen sitter på bunnen av motoren og stikker i praksis ned gjennom «dekselet», denne er det da bare å ta av (17mm).

Image

Når oljen har rent ut kan du ta ut filteret. Her har jeg brukt skralle med 34mm for å få tak i filteret, det sitter egentlig litt kronglete til. Men når du først får øye på det er det jo faktisk ikke så ille. Det vil renne olje her også, sånn at man er forbredt på det hvis man ligger på bakken.

Noen vil kanskje helle igjennom et eller annet for å rense, det vet ikke jeg noe om. Så der skal jeg ikke uttale meg.

Men når dette er gjort er det bare å sette inn filteret igjen. Før filteret monteres dypper du fingeren i spillolja og smører gummipakningen på filteret enkelt. Deretter er det bare å skru filteret på plass. Dette skal trekkes til med 20nm.

Deretter er det bare å montere bunnpluggen, her skal det være en kobberpakning, og ikke noe mer. Den koster 7kr hos Møller og stoppet min oljelekasje. Bunnpluggen skal skrues til med 50nm.

Deretter er det bare å helle på 5,5 liter olje, og peile.
Kan jo legges til at jeg bytter olje og filter hver 10.000 km.
Last edited by Espen on 29 Jun 2008, 00:24, edited 3 times in total.
Espen

Caravelle-Kai
-
-
Posts: 1734
Joined: 01 Nov 2003, 17:55
Location: Tynset

Post by Caravelle-Kai »

Er motoren (og olja) litt varm når du skifter, renner den gamle olja litt lettere ut.

-Og spillolja leverer du selvfølgelig til din kommunale gjenvinningsstasjon. -Hvis du ikke skifter olje på et verksted der de har egen beholder for slikt da.
2013 Ford Kuga 2,0 TDCi Powershift - Til salgs!
1999 T4 Caravelle 2,5 tdi
1990 T3 Caravelle Coach 1,6D
1975 VW 1200 Jeans
1974 VW 1200 Jeans (konebil)
Coach-Kameraden og Eksil-Rundlyktgeriljaen.
Peter
-
-
Posts: 696
Joined: 22 Aug 2006, 23:12
Car: T4 TDI ACV CC
Phone: 90877396
Location: Oslo

Post by Peter »

Flott beskrivelse Espen .
kan bare tilføjer at man "må "bruker Filter med sekskant bak :-)
Hilsen Peter
Bussfeber skal ikke helbredes ,bare vedlikholdes .
T4 California Coach 98 Modell ACV 102 HK TDI
Passat 3B Sedan 99 Modell 1.6 101 HK B
solrikioo
-
-
Posts: 2578
Joined: 19 Dec 2004, 21:48
Car: Skoda Octavia 2014
Location: Drammen
Contact:

Post by solrikioo »

JourneyMan wrote:Har nettopp gjort mitt første oljeskift på min T4 og leste selvfølgelig denne tråden først: http://vwbus.no/forum/viewtopic.php?t=1 ... highlight=

Men den kunne gjerne inneholdt noen opplysninger til, som ville spart meg for to turer etter verktøy og sannsynligvis litt tid når jeg demonterte/monterte beskyttelsesplaten. Håper du kan åpne tråden for disse innspillene. Takk for et veldig bra forum :-)

1) Bruker man en skralle for å få løs oljefilteret, er det akkurat passe med en forlenger på 150 mm. Har du ikke forlenger, må du bruke en temmelig liten skralle.

2) For å få løs de fire boltene som fester beskyttelsesplaten er det veldig greit med en forlenger på 400 mm. Da slipper du å slåss om plassen med hjulene.

3) Beskyttelsesplaten er nok lagd slik at den skal løsnes på en bestemt måte. De 4 boltene (13 mm) først, deretter de to 10 mm boltene som fester gummiknottene (for lyddemping, antar jeg?) Så kan du vippe av festekroken foran (dette er ikke nevnt i artikkelen) og så vil krokene bak kunne vippes av. Det er greit at man på dette tidspunktet har tenkt på at platen er litt tung og vil falle nedover, slik det meste her i verden.
Locked