Hente strøm fra sikringsboks

Caravelle/Multivan/Transporter 1991-2003
Post Reply
krissh
-
-
Posts: 240
Joined: 29 May 2007, 11:59
Car: T4 1999 TDI Syncro
Location: Bergen

Hente strøm fra sikringsboks

Post by krissh »

Hei,

Driver og monterer inn noe ekstrautstyr i bilen (sigarettenneruttak, forsterker, stereo div) og skal hente styrestrøm til disse (forbruk tar jeg fra ekstrabatteri under førersete). Har fått to originale brytere fra ebay, disse har innebygget relé også. Så tenkte å hente styrestrøm fra Kl.Xa,15a,S,30 og 31 (jord) i sikringsboksen.

Var innom Møller i dag og skulle bestille klemmer og ledninger for å koble inn i sikringsboksen. De mente at jeg ikke burde gjøre dette da "jeg kunne ødelegge og ikke få start på bilen". Er dette tilfelle eller bare noe de sier? Er jo ikke snakk om å hente mye strøm der, kun styretrøm til relé.

Er det andre steder en får kjøpt klemmer som passer inn her, eller kun Møller? Går jo å sette på vanlige kabelsko, men det er kanskje ikke så sikkert. Møller trengte et par uker på å skaffe fra Tyskland, skulle tro de hadde sånne ting inne men..
Post Reply