Bytte drivledd og bærekule i Moss

Caravelle/Multivan/Transporter 1991-2003
Post Reply
jokr
Posts: 62
Joined: 25 Sep 2007, 15:09
Location: Moss

Bytte drivledd og bærekule i Moss

Post by jokr »

Hei.

Jeg planlegger å bytte ytre drivledd m. mansjett, samt nedre bærekule, venstre side på min 1992 T4 i begynnelsen av september en gang.
Jeg har lest flere beskrivelser på hvordan det skal gjøres, og regner med at det skal gå bra, men jeg har ikke gjort dette før og dermed er det jo alltid en fare for at ting skjærer seg.
Jeg planlegger å lage en liten beskrivelse under tips og triks hvis alt går etter planen.

Så til spørsmålene: Er det noen i Moss eller omegn som kunne tenke seg å hjelpe til dersom jeg får problemer? (Dvs som jeg kan ringe til dersom ting skjærer seg)

Er det noen som har tips til verktøy jeg bør anskaffe for å klare jobben?

Noen gode råd?

Når jeg holder på og herje kunne det vært fint å sjekke om øvre bærekule er OK. Hvordan sjekker jeg det?

På forhånd takk!
--------------------------------------------

1992 T4 2.4d

Johnny Kristiansen
Torle
-
-
Posts: 800
Joined: 29 Nov 2006, 12:13
Car: T4 2002
Phone: 90994928
Location: Hordaland, Askøy

Post by Torle »

Øvre kule kan sjekkes med STOR vannpumpetang. Jekk opp bilen la hjulet henge fritt og klem over og under kulen med stor kraftig tang.
Tor-Ole Olsnes
Eks Multivan 2002 TDI 102
Post Reply