ulyd i det jeg slakker av på gassen

Caravelle/Multivan/Transporter 2004 - 2015
Post Reply
lexis
Posts: 30
Joined: 26 Dec 2009, 13:36
Car: t5 2,5 tdi 174
Phone: 47446793

ulyd i det jeg slakker av på gassen

Post by lexis »

Hei!
i det siste har det begynt og komme en ulyd i det jeg slakker av på gassen..spesielt på lave hastigheter.
en kolega av meg som har litt peil på mekanikk sier det høres ut som det er to tannhjul som det er er slark i/slitt.har også opplevd at den bommer på et gir.
bilen er en 2008 mod med automatikk.

det som jeg også synes er litt rart er at den har begynt og mase om service.
begynte med at det skal være service om 2000 km.noen få mil senere 1900, så 1800,1700 og nå 1600,selvom jeg på lang nær har kjørt 400 km siden den sa det er 2000 km til service.
bilen har gått 120.000 km. så den er gått langt for og være under to år gammel.

er dette symptomer på dårlig girkasse,min største skrekk :cry:
Martin Sandvik
-
-
Posts: 4582
Joined: 31 Oct 2003, 13:11
Car: 2010 Multivan T5
Phone: 40204030
Location: 3470 Slemmestad
Contact:

Re: ulyd i det jeg slakker av på gassen

Post by Martin Sandvik »

Husk at bilen leser av kjøremønsteret ditt samt olje kvalitet. Husk å følg servicer etc så oppfyller du dine forbliktelser for evt garantier etc.
sandman
-
-
Posts: 147
Joined: 07 Mar 2008, 20:26
Car: 2011 VW Multivan T5 Vare 180HK DSG 4-Motion
Location: Vågå

Re: ulyd i det jeg slakker av på gassen

Post by sandman »

Jeg har også noen sånne små "ulyder" som dukker opp innimellom, og som du sier er når jeg slakker av på gassen på lave gir og lave turtall.
Jeg har hatt bilen inne for sjekk av dette, men de kan ikke finne noe feil.
Høres ut for meg som lyden fra et slitt lager eller noe i den dur, fryktet også en liten stund at det skulle være turboen som holdt på å gå fløyten.
Men det jeg har merket som er litt rart er at lyden forsvinner like brått som den dukker opp igjen. Jeg har også samtidig merket at når denne lyden dukker opp er det liksom at bilen oppfører seg litt annerledes ved gasspådrag, den reagerer liksom bråere ved gasspådrag.
Jeg funderer på om det kan ha noe med partikkelfilteret å gjøre, men jeg hvet ikke.
Bilen min har ikke gått men 34000 km.
Er det noen som kan komme med utdypende forklaring på hva denne lyden skyldes så kan vi sikkert sove litt bedre :)
Stig Joar Sanden

2011 VW Multivan Highline Varebil 180HK DSG 4-Motion
2008 VW Passat Highline Exclusive 140HK 4-Motion (Konebil)
Post Reply