Nybegynnertips ønskes - installere interiør

Caravelle/Transporter 1980-1991/Syncro -92
Post Reply
bjornas
-
-
Posts: 173
Joined: 13 May 2005, 22:39
Location: Oslo

Nybegynnertips ønskes - installere interiør

Post by bjornas »

Hei, jeg har bare såvidt begynt å pusle med ideen om å snekre sammen en T3 campingbil. Nå er det ikke så dyrt å skaffe seg en slik en. Men jeg ønsker meg en syncro, og dem er det ikke så lett å skaffe med campinginteriør. Altså må jeg lage det selv.

Nå er spørsmålet hvor "vrient" det er....? Forstår at det er avhengig av mekkeerfaring - som jeg har litt av. Hvor får man tak i skap/komfyr/kjøleskapseksjoner....? Hvor vrient er det å montere dette? I utgangspunktet kunne jeg tenke meg SCA-tak (se http://www.sca-daecher.de) og standard Westy (?) innredning... Lett å få kjøpt brukt? Hva med Eberspächer - lett å montere?.

Sorry at det blir litt "upresiserte" spørsmål - er såvidt i starten for en ganske lang "tenkefase", så jeg er takknemlig for alle innspill.
Hilsen Bjørn O. Aspelund
Syncroeier
-
-
Posts: 1094
Joined: 26 Jul 2004, 18:02
Car: T3 Syncro DJ '88
Location: Kongsberg

Post by Syncroeier »

Heidu!

Driver jo med akkurat dette selv, skjekk Prosjekter - Budget Camper..

Nå kommer det jo ann på hvor pent det skal bli, penest blir det jo med orginalt Westfalia, men det er ikke på prioriteringslisten min, så jeg røsket ut benk med vask og komfyr fra en gammel campingvogn, og bygger nå om så den blir mobil, altså at jeg kan ta den ut når jeg ikke camper.. :)

Hvis du skal regge den som camper også så må propanannlegget evt også være godkjennt, og det vet jeg ikke om et hjemmemekka et er.. :wink:

Jeg valgte å ha bilen som personbil i vognkortet, og som camper\buss\varebil i praksis.. :D

Lykke til!
Post Reply