Tilleggsvarmer.

Caravelle/Multivan/Transporter 1991-2003
Post Reply
77
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2004, 23:32
Car: Transporter 2004
Location: Sandnes

Tilleggsvarmer.

Post by 77 »

Har -99 mod. Transporter. Sliter litt med tillegsvermeren som er plassert forran hjulet på v. side. Tror den gir litt lite effekt og lekker diesel.

Hva gjør jeg?

Finnes det noen rep. sett? Glødeplugger?
Kan jeg plukke av og kjøre bilen uten?
Martin Sandvik
-
-
Posts: 4582
Joined: 31 Oct 2003, 13:11
Car: 2010 Multivan T5
Phone: 40204030
Location: 3470 Slemmestad
Contact:

Post by Martin Sandvik »

TDI motorer i dag er så efektive så det er montert ekstra varmer, om du ikke har den så vil du ikke får full drifts varme på motoren når det blir kaldt.

det finnes glødeplugger, brann vakt og paknings sett, men det er av og til at elekronikken også streiker, den koster ca 1800.-
huldra66
Posts: 91
Joined: 07 May 2005, 18:36
Location: orstad

Post by huldra66 »

Hei

Du kan kjøre uten det er bare og fjerne sikringen, eller koble av temperatur sensoren som ligger rett bak støtfanger på høyre side, det er en liten rund dings som er klipset fast og en kabel med to ledere inn
Den slår på varmeren når temperaturen er under 4 grader.
Det beste er likevel og fikse varmeren litt plyndrete og ta ut men enkel og demontere.
Min var tett av sot og etter rensing så har den fungert knirkefritt
En bør nok skifte glødeplugg samtidig men de var selfølgelig utsolgt når min bil stod demotert

Hilsen
Terje
Caravelle coach 87 112i
Caravelle GL tdi 97 grønn
Caravelle GL tdi 97 blå med (Ekte) klima
vwtrond
-
-
Posts: 120
Joined: 10 Mar 2005, 19:54
Location: Sogn og Fjordane. Jølster
Contact:

Re: Tilleggsvarmer.

Post by vwtrond »

[quote="77"]Har -99 mod. Transporter. Sliter litt med tillegsvermeren som er plassert forran hjulet på v. side. Tror den gir litt lite effekt og lekker diesel.

Hva gjør jeg?

Finnes det noen rep. sett? Glødeplugger?
Kan jeg plukke av og kjøre bilen uten?[/quote


Viss du skal kjøre uten den i bilen må en iallefall koble ut sikringen , og sette en rørstuss melom dei to slangane som går inn på varmeren slik at kjølevæska får sirkulere. Blir jo vinter nå så da bør du pelle den ut og reparere . Deler får du til den.(Som martin seier) Er vel bosh som leverer deler til denne typen varmer mener jeg.:wink:
Trond Steinar Førde Andersen
Meg: Caravelle 98 mod 2,5tdi lang minibuss (Solgt), :caravelle 9-seter 2001 mod 2,5tdi lang. (Solgt) kjører nå Audi Q7
Konebil: car.9-seter 94mod, 2.4 syncro kort(Solgt) /Ny bil : 1999 modell caravelle 5 seter 2,5tdi lang.
terje rød
Posts: 34
Joined: 21 Apr 2005, 22:10
Location: Akershus

Koble fra dieselvarmer

Post by terje rød »

På min var problemet at jeg en periode at jeg hadde et kjøremønster med start - en km kjøring til barnehage - stopp - kjøring til jobb (dette er jo ikke bra for resten av bilen heller....). Da startet brenneren (under 5grC) men rakk ikke å blir varm/ren før jeg stoppet i barnehagen. Da sotet den fort og sluttet å fungere og trengte service. Fikk derfor montert inn en bryter (hos Møller) som gjør at den ikke kobler inn, som jeg skrudde av før første km og deretter skrudde på. ("På" ble bare på hvis det var kaldt nok ute).

Nå bruker jeg 220V motor/kupevarmer hjemme og har varm garasje på jobben, så derfor står den nesten alltid av. Så kjøring uten at brenneren ikker er tilkoblet er greit (men det må jo sirkulere).

Har også lest at eksosrøret til brenneren kan bli tett av søle, snø, saltlake, .....
Terje
smurf69
Posts: 10
Joined: 15 Nov 2005, 22:29

Post by smurf69 »

Noen som vet om bruktmarked for varmere. Tror styringsenheten i min er def... :cry:
Martin Sandvik
-
-
Posts: 4582
Joined: 31 Oct 2003, 13:11
Car: 2010 Multivan T5
Phone: 40204030
Location: 3470 Slemmestad
Contact:

Post by Martin Sandvik »

smurf69 wrote:Noen som vet om bruktmarked for varmere. Tror styringsenheten i min er def... :cry:

Den koster vel ca 1800 kr.
det står avogtil noen på autodb.no under deler

martin
Lunk
Posts: 6
Joined: 19 Aug 2005, 21:15

Post by Lunk »

Hei,

Min varemer går hele tiden, uten at den avgir varme. Må ta ut sikringen fir at den skal stoppe.

Noen typisk feil dette?
-97 T4 Dobbelcab Tdi
5-seter selvsagt :-)
Post Reply