DAB antenne og strøm
-
mortenfjell
- -

- Posts: 216
- Joined: 18 May 2015, 12:06
- Car: T3 Atlantic syncro 112 i
- Phone: 40095295
DAB antenne og strøm
Hadde en dab radio liggende som jeg driver å putter inn I Atlanticen. Har aktiv antenne som jeg skal putte oppå takplattingen . Gammel radio går ikke via tenningen , så har konstant strøm på to ledninger til spiller og I og med at jeg bor så mye I bilen er det egentlig greit nok .Det jeg lurer på er følgende : jeg er jo vant til å slå av radio og da bruker den logisk nok ikke noe strøm , men vil en dab antenne med konstant pluss " jobbe " og trekke noen merkbar strøm når radio er avslått ? Det mest fristende er egentlig å hente strøm til antennen I en sikringsboks som får strøm fra fritidsbatteriet det er kortere vei og slipper enda en ledning under matte og inn I dashbordet
er jo ikke noe typisk T3 spørsmål men radioen skal jo inn I en og er neppe den eneste med Fm radio 
-
Runner
- -

- Posts: 150
- Joined: 24 Oct 2014, 11:28
- Car: T3 1989 JX
- Phone: 9+7-7-2-2-2-1+2
- Location: Nordreisa
Re: DAB antenne og strøm
Mener at de vanligste antennene trekker strøm konstant og ligger på mellom 20-200mA i forbruk, fant ingen kilde på dette ved et raskt søk.. Du kan jo måle forbruket på din antenne eller google deg frem til det. Uansett om det er et relativt lavt forbruk synes jeg det er best å finne en løsning der antennen kun får strøm når det er behov. Kjenner ikke til hvordan du har lagt opp strøm i bilen din, men er jo ikke rare ledningen du trenger for å lede strøm til antennen fra radioen (sjekk forbruk først) ellers så er kanskje et rele hva du trenger. Dersom du ikke allerede har radioen på fritidsbatteriet er det kanskje en god anledning å vurdere det?
-
Italjohn
- -

- Posts: 961
- Joined: 26 Sep 2016, 12:23
- Car: T3 1986 1,9 AAZ (TDK) AAS sperrediff
- Phone: 93211119
- Location: Molde
- Contact:
Re: DAB antenne og strøm
Er det ikke like greit/bra med en antenne som en taper på vinduet?
De er også aktive og får strøm igjennom antenne ledningen.

De er også aktive og får strøm igjennom antenne ledningen.

Følg meg på https://www.facebook.com/norwayvanagon/
Min T3 camper prosjekt tråd: http://www.vwbus.no/forum/viewtopic.php?f=55&t=45156
Min youtube kanal: https://www.youtube.com/@Italjohn
Instagram: https://www.instagram.com/italjohn/
Min T3 camper prosjekt tråd: http://www.vwbus.no/forum/viewtopic.php?f=55&t=45156
Min youtube kanal: https://www.youtube.com/@Italjohn
Instagram: https://www.instagram.com/italjohn/
-
Rudeboy
- -

- Posts: 7784
- Joined: 15 Mar 2005, 12:29
- Car: T4b California Coach syncro
- Phone: 666
- Location: 59°55′58″N 10°44′03″Ø
Re: DAB antenne og strøm
sies man skal merke markant forskjell fra oppklistra vindusantenne til ei antenne man betaler noen kroner for som monteres utvendig. Er i prosess med å finne tak i den jeg skal ha på Vidvandre. Utvendig.
-
mortenfjell
- -

- Posts: 216
- Joined: 18 May 2015, 12:06
- Car: T3 Atlantic syncro 112 i
- Phone: 40095295
Re: DAB antenne og strøm
Hadde aktiv vindusantenne I bilen hvor radioen satt før, slet med mye av og på med signaler samt at den ble jordet I solskjermen som er greit nok , men dårlig med plastikk å gjemme plussledningen ned til dashbordet bak I en T3 . Av disse grunnene valgte jeg takantenne som jeg gav 3-4 hundre kroner for på ebay . Har jo hevetak så monterer foran, og sniker meg ned inni b stolpen og under matter derfra 