klimaspørsmål...

Caravelle/Multivan/Transporter 2004 - 2015
Post Reply
audibils4
Posts: 41
Joined: 08 Nov 2005, 20:23
Location: bergen
Contact:

klimaspørsmål...

Post by audibils4 »

... og det har ingenting med global oppvarming å gjøre :wink:

Bare merker meg at på transporteren, hvis jeg for eks. har kjørt en tur tidligere på dagen med kjølingen inne og skal ta en tur seinere så blir hele kupeèn dugget ned, akkurat som at systemet må tømme seg for fuktighet.
Må opp med døren og kjøre full gass på frontruten i en fem minutter før duggen forsvinner. Og ruten er helt rein.
Har ikke opplevd det samme på andre biler med klima men kan jo være det bare er sånn det fungerer på transporter.

Gassdemperne på bakluken henger og om luken har stått åpen en stund, spesielt på en varm dag.

Er dette noe å gå til møller med eller er det helt normalt?
2006 - Audi RS4 mtm
06 - vw T5 transporter 2,5 130
http://www.xn--kjkkensiden-hgb.no
http://www.s-carsofnorway.com
lenerd
Posts: 13
Joined: 18 Aug 2005, 19:09
Location: Hordaland

Post by lenerd »

Kjenner igjen beskrivelsen din av dugging på ruter.
Har opplevd det selv i det siste men jeg tror det kommer av været, det er jo ekstra fuktig luft på denne tiden av året. Har også opplevd det på andre biler med AC.
At demperene på bakluka henger når luka har stått åpen en stund er også vanlig. På første forsøk på å lukke den så står demperene " kubb" når luka er halveis igjen.
På andre førsøk går det derimot som smurt.

Dette er noe jeg kan leve med, og vil nok ikke stresse Møller med det.
audibils4
Posts: 41
Joined: 08 Nov 2005, 20:23
Location: bergen
Contact:

Post by audibils4 »

Ja det er det jeg og mener, er ikke noen vits å stresse med å få byttet de hvis de nye er helt lik - fordi de bare er sånn.
2006 - Audi RS4 mtm
06 - vw T5 transporter 2,5 130
http://www.xn--kjkkensiden-hgb.no
http://www.s-carsofnorway.com
Post Reply