Caravellen med en 1.6 TD stoppa fordi registerreima røyk. Nå har vi skiftet registerreim og hele topplokket fordi kamakslingen knakk i festet og en ventil bøyde seg. Vi prøver å starte den igjen, men har ikke sjangs. Det er kraftige avtrykk i stemplene av ventilene. Kan det ha skjedd noe med resten av motoren? Når vi prøver å starte på gir, ryker det bare noe forferdelig og det høres ut som at det er en klakkelyd i den. Den lyden var der før bilen stoppa også. Vi er FRUSTRERTE og skjønner ikke hvorfor russebilen skal være såååååå vrang!!!!!!! Tusen takk for alle svar.
det er en bilmekaniker som har vært med å justert, så det skal være riktig justert. Kan det ha noe med dyser å gjøre da tru? Ell kanskje diselpumpa er for tidlig ell for sein ell no??
siggur wrote:det er en bilmekaniker som har vært med å justert, så det skal være riktig justert. Kan det ha noe med dyser å gjøre da tru? Ell kanskje diselpumpa er for tidlig ell for sein ell no??
Dette er jo en del av det å time registeret riktig