ja, og for utgreiing
70-T-199999
70-T-200 000
Skillet på disse to ser man jo helt greit hvor ligger. Når man skal sammenligne med egen bil kan det være noe å holde tunga i rett munn.
Utdraget av ch.nr som vist over hører til følgende steder, om man setter det opp mot ditt ch.nr: (oppdelt for enklere oversikt)
*** ***70 - T - 199999
WV2 ZZZ70 Z X H 133298
bokstaven T i referansen, viser til årsmodell. Går i stigende verdi fra A til Y, med unntak av bokstaver som kan mistolkes med tall eller annen bokstav. Altså O og Q med 0 (null), I med 1, og U med V (som også kan være brukt om hverandre, usikker på om det gjelder VAG men kan gjelde andre merker)
Første 3 siffer forteller hvilket land den er produsert i og hvilket merke det er snakk om
siffer 4-8 forteller hvilken modell det er snakk om, vag benytter først 3 Z her som fyll-tegn, de betyr ikke noe. 70 er koden for T4 chassis
siffer 9 er et sjekknr, uinteressant for tolkning av modell
siffer 10 er årsmodell
bokstaven T i referansen, viser til årsmodell. Går i stigende verdi fra A til Y, og fra 1-9 før 0 og forfra med A igjen. Med unntak av bokstaver som kan mistolkes med tall eller annen bokstav. Altså O og Q med 0 (null), I med 1, og U med V (som også kan være brukt om hverandre, usikker på om det gjelder VAG men kan gjelde andre merker)
Din bil har X, og er derfor en 99 modell.
siffer 11 er produksjonsfabrikk
siffer 12-17 er produksjonsnr, stigende fra 000001
Mye info, mye uinteressant sikkert, men om noen søker kan det være greit å ha her. regner med du fikk bestilt korrekte deler
