Baksete i Reimo Camper

Caravelle/Transporter 1980-1991/Syncro -92
Post Reply
OddN
-
-
Posts: 7606
Joined: 27 Aug 2004, 17:57
Location: Skjønhaug, Indre Østfold

Baksete i Reimo Camper

Post by OddN »

Sitter og vurderer en Reimo Camper, men lurer på om de finnes med full bredde baksete.

Vet jo om Trufa Kariba-innredningen, da jeg selv har hatt en slik, men dette gjelder en "full-camper". Det jeg lurer på er egentlig hva som er i skapene (gass/vann osv) på en sånn Reimo:

Image

Er det for eksempel mulig å korte inn høyskapet på venstresiden, for så å montere baksete i hele bredden ala hjørneløsningen til Westfalia:

Image

Hensikten er selvsagt å få bilen registrert med flere sitteplasser (5, evt 6 med Multivanklappstol)
Buss Marius
-
-
Posts: 1919
Joined: 04 Jan 2011, 14:49
Car: 87 Karmann LT 89 T3 Syncro Camper 2000 T4 Buss nr1
Phone: 92023467
Location: Lommedalen i Bærum

Re: Baksete i Reimo Camper

Post by Buss Marius »

Dette interiøret er vel 85-ca89 modell I det store skapet er det et rom som går ned til gulvet, muligens det sitter en sikkringsboks nedi der. i luken bak er det et lite rom med hylle, beregnet på glass, talerkner og annet dekketøy. Under er det et rom med ingang bakfra for 2stk 2kg gassflasker. dette er drenert med utlufting nedover. Under det hele og madrassen er det et rom på 80x160cm med høyde på 15cm passende til 2 stoler og et bord og litt småplukk.
Til og med -84 så var det store skapet på v.side bakerst 2 delt så du kunne ta ut den fremre delen og lage bredere baksete. Du skal derimot være en dyktig møbell snekker for å få det fint dersom du kapper det. Det setet som er mellom det store skapet og kjøkkenbenken, er bare 2 finerplater som lett kan fjernes.
Min -85 hadde dette interiøret og var registrert for 5 men å få den registrert for enda flere tror jeg er tilnærmet umulig.
-OTO-
-
-
Posts: 321
Joined: 17 Mar 2012, 20:47
Car: Caravelle GL T3 1986, Transporter Reimo T3 1985
Phone: 90752036
Location: Gjøvik

Re: Baksete i Reimo Camper

Post by -OTO- »

Buss Marius har beskrevet dette rett. Platene er forøvrig av foiler finer. Dersom du demonteres skapet, er jeg sikker på at du klarer og korte det inn til fullbredde baksete.
Min Reimo er forøvrig registrert for fem med den løsningen som er vist på bildet.
OddN
-
-
Posts: 7606
Joined: 27 Aug 2004, 17:57
Location: Skjønhaug, Indre Østfold

Re: Baksete i Reimo Camper

Post by OddN »

Hadde rent glemt av denne. Takk for svar. Nå er denne Reimo Camperen skrinlagt for min del, men det alltid kjekt med informasjon om forskjellige innredninger.
ducce999s
-
-
Posts: 5759
Joined: 07 Aug 2009, 01:52
Phone: 9-1-6-0-9-7-9-0
Location: Rjukan / Oslo
Contact:

Re: Baksete i Reimo Camper

Post by ducce999s »

Jeg har tegninger med mål på Reimo innredning hvis noen trenger

Sent fra min C6903 via Tapatalk
SYNCRO1,9TD,SIKASYNCRO2,1,JOKER3 2,1++
TL 1600 Fastback -69
Opel GT 1900 -69
"I'm afraid that, when I die, my wife will sell my car parts for what I told her that I paid for them."
Paul G
Post Reply