JX, oppstart etter overhaling.

Caravelle/Transporter 1980-1991/Syncro -92
Post Reply
grepst1
-
-
Posts: 228
Joined: 24 Jun 2013, 10:26
Car: 87 Westfalia, 59cab, 64 KG cab, 65 Samba ++
Phone: 90113303
Location: Førde

JX, oppstart etter overhaling.

Post by grepst1 »

Har overhalt motor og montert inn i bil. Oppstart ok, men får ikkje bort den blinkande raude lampa. Eg stoppa sjølvsagt motoren. Oljepumpe skal vere ok. Blå/svart leidning som går inn på brytar i framkant topp er Ok.
Spesielle ting som må passast på; har fått tips om at ein bør fylle opp oljefilter før montering og også eit tips om å fylle opp oljepumpe med grease slik at den dreg opp oljen.

???????
RZR-Jånni
-
-
Posts: 1714
Joined: 03 Nov 2003, 17:42
Car: 1967 og 1991
Phone: 975 976 57
Location: Lier (Litt Bergen)

Re: JX, oppstart etter overhaling.

Post by RZR-Jånni »

Du kan også kinne motoren litt først, og se etter at lampen slukker før du starter. Evt kan du også kinne med oljetrykksbryter ute, og så se at det kommer olje/lufte oljesystemet. Men JX diesel, det er vel en sånn stoppventil man må koble av da for å hindre at den starter mens man kinner. Kommer det ikke noe så er det jo bare å finne ut av det problemet. Kommer det olje så bør du måle oljetrykket.
Jon-A. Sognnæs.
67 Sika
91 Caravelle Syncro 2,1wbx
Post Reply