Når jeg trår på brensen, så pulserer den når bilen er i fart. Er det sansynlig at det er tromler bak eller skiver forran? skivene forran er nesten nye, men det er ikke jeg som har skiftet dem, så hvordan den jobben ble gjort vet jeg ikke.
Nå har det seg sån at han jeg kjøpte bilen av, ikke snakka spesielt godt norsk...Dessuten så var det i Fredrikstad. jeg bor i Eidsvoll.. Har ingen form kviteringer etc. Er det noen enkel måte å finne ut hvem av skivene det er? eller må man bare bytte?
kjør på et bilverksted å spør om du får kjøre bilen på bremseprøver'n. Da vil du se om det er skiver eller trommler som er skjeiv. Sannsynligvis er det skivene dine, og da bytter du skiver og klosser på begge sider.
trenger selvfølgelig ikke å være noen "vits" i å bytte begge, men hvis det viser seg at skivene som er montert er blitt skeive på så kort tid, da er det kanskje greit å få byttet de? Hvis det ikke er slitasje på klossene kan du sikkert bruke disse på de nye skivene. Vanligvis byttes klosser når du bytter skiver.